Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 roku. Imieniny: Leona i Ludomiła.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Siatkarka pogryziona przez psa

2008-03-21 08:52:34

W dniu wczorajszym, 20 marca br. doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem agresywnego psa. Poszkodowana została siatkarka, zmierzająca na trening. Straż Miejska przestrzega właścicieli psów, aby sprawowali odpowiednią opiekę nad swoimi pupilami.


Zawodniczka klubu LKSS „Sokół” Agata D., zmierzająca na trening ulicą 900 lecia w Mogilnie, wstąpiła po drodze po swoją koleżankę mieszkającą w jednym z bloków przy tej ulicy. W momencie wejścia do budynku, z korytarza wybiegł pies, bez kagańca i właściciela. Zwierzę ugryzło siatkarkę w okolice pachwiny.


Młoda adeptka siatkówki, po dotarciu na miejsce treningu, przekazała informację trenerowi Maciejowi Adamskiemu, który niezwłocznie powiadomił patrol Straży Miejskiej. W czasie prowadzenia czynności wyjaśniających, strażnicy ustalili właściciela psa i ukarali go mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Zawodniczka została przewiezona przez opiekuna na pogotowie, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Zwierzę na szczęście było szczepione, a siatkarka po opatrzeniu miejsca ugryzienia, została zwolniona do domu.


Straż Miejska przestrzega właścicieli psów i przypomina, że zwierzęta powinny być wyprowadzane wyłącznie na smyczy, a psy groźne i niebezpieczne dodatkowo powinny posiadać założony kaganiec. Na posesji, psy powinny być zabezpieczone w taki sposób, aby nie mogły się z niej wydostać. Posesje, gdzie przebywają psy ras mogących stworzyć zagrożenie lub psy agresywne, powinny być opatrzone estetyczną i czytelną tabliczką z informacją "uwaga pies".


źródło: Straż Miejska w Mogilnie
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino