Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. Imieniny: Marcelego i Włodzimierza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Fajerwerki

2017-12-29 08:15:58

Straż miejska apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi przy obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi. Przypominamy, że zgodnie z prawem lokalnym odpalać możemy je dopiero w Sylwestra i Nowy Rok.Jak co roku w sylwestrową noc o bezpieczeństwo mieszkańców zadbają strażnicy miejscy. Szczególnym dozorem objęty zostanie rejon parku miejskiego, ponieważ tam odbędzie się powitanie Nowego Roku zorganizowane przez Mogileński Dom Kultury. Dodatkowo, za pośrednictwem sieci kamer stałą obserwację miasta prowadzić będą operatorzy monitoringu miejskiego.


Kupując fajerwerki wybierajmy sprawdzone sklepy, a nie przypadkowych sprzedawców. Zwracajmy również uwagę czy kupowane materiały pirotechniczne są dopuszczone do obrotu w naszym kraju, posiadają stosowny atest i instrukcję obsługi w języku polskim. Warto również sprawdzić, czy nie mają wad mechanicznych (pęknięcia, wgniecenia).


Nie zapominajmy także o dokładnym przeczytaniu instrukcji obsługi i bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń producenta. Oparzenia rąk i głowy, urazy oczu, uszkodzony słuch to tylko niektóre ze skutków braku rozwagi. Nie wspominając o tym, jak łatwo spowodować pożar, jeśli nie zachowamy ostrożności.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino