Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 roku. Imieniny: Joanny i Zuzanny.
PROJEKTY UE
NFOŚiGW
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Mogilno Widoczna Gmina

2017-10-31 12:51:13

w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy, burmistrz Mogilna zakupił elementy odblaskowe, które w ramach prowadzonej przez straż miejską akcji Mogilno Widoczna Gmina trafiły w październiku do uczniów rozpoczynających naukę w szkołach na terenie Gminy Mogilno.


Pamiętajmy, że widoczne dziecko, to dziecko bezpieczne. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że to małe światełko zwiększa widoczność aż pięciokrotnie. Widoczność po zmroku, bez elementów odblaskowych to zaledwie około 30 – 40 metrów. Niewielki nawet element odblaskowy noszony przez pieszego powoduje, że kierowca widzi go już z odległości około 120 – 160 metrów, a jeśli kierowca, użyje świateł drogowych, to nawet 1000 metrów. W związku z tym ma czas na zmniejszenie prędkości auta lub wykonanie innego bezpiecznego manewru – mówi komendant Mirosław Kuss.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, element odblaskowy musi posiadać każda osoba, która porusza się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Jednak poprzez tę akcję straż miejska pragnie zachęcić do uwrażliwienia dzieci na potrzebę dbania o swoje zdrowie i życie. Chociaż noszenie odblasków w mieście nie jest obowiązkowe, z pewnością pozytywnie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa.

25874_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino