Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Żeby wakacje były bezpieczne

2017-07-24 08:33:23

Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku, wypraw z bliskimi i znajomymi, pogłębiania wiedzy oraz obcowania z przyrodą. Jednak tak niewiele potrzeba, aby sielanka i beztroska zakończyła się tragedią.


W celu zmniejszenia ryzyka złych zdarzeń straż miejska w ramach akcji Bezpieczne wakacje 2017 prowadzi działalność profilaktyczno – wychowawczą, wśród dzieci i młodzieży przebywającej na półkoloniach i obozach.

W lipcu o szeroko pojętym bezpieczeństwie strażnicy rozmawiali z dziećmi i młodzieżą odpoczywającą na turnusach Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach. Funkcjonariusze przestrzegali przed niebezpieczeństwami w ruchu drogowym, omawiali zasady dotyczące kąpieli, zachowania się podczas podróży czy wycieczek. Zwrócili uwagę na problem dopalaczy i narkotyków, omawiając szkodliwe skutki ich zażywania. Przedstawili statystyki hospitalizacji i przypadków śmiertelnych wśród młodych ludzi za pierwsze półrocze 2017 roku. Funkcjonariusze uczulali również dzieci, aby unikały kontaktu z nieznajomymi, gdyż nigdy nie wiadomo jakie mają w stosunku do nas zamiary. Na zakończenie dzieci sprawdziły swoją wiedzę w grze edukacyjnej, rozwiązywały krzyżówki, a także odpowiadały na pytania, za które otrzymały drobne gadżety. Dodatkową atrakcją były alkogogle, które pokazały dzieciom świat oczami osoby pod wpływem alkoholu a także płuca osoby palącej i niepalącej.


Łącznie przeprowadzono cztery pogadanki dla około 200 dzieci.


25194_t.jpg 25195_t.jpg

25196_t.jpg 25197_t.jpg

25198_t.jpg 25199_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino