Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Straż miejska czuwa nad naszym bezpieczeństwem

2017-06-22 13:49:32

Okres wakacyjny to czas szczególnie obfitujący w negatywne zdarzenia i nieracjonalne pomysły, dlatego straż miejska prowadzi wzmożone patrole piesze, rowerowe oraz zmotoryzowane, głównie w okolicy akwenów wodnych, zarówno w mieście, jak i na terenach sołectw, w miejscach grupowania się młodzieży, w parku miejskim, na placach zabaw, w okolicy pustostanów, przystanków autobusowych, torowisk oraz na dworcu PKP.


Kontrolowane są lokale gastronomiczne i punkty sprzedaży napojów alkoholowych pod kątem przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz podawania i sprzedaży alkoholu nieletnim. W okresie letnim strażnicy podejmują znacznie więcej interwencji, szczególnie w stosunku do osób nadużywających alkoholu, palących wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazem, zakłócających porządek publiczny, kierowców pojazdów samochodowych, rowerzystów i motorowerzystów nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego, bezpańskich psów oraz we wszystkich innych, negatywnych zdarzeniach zaobserwowanych przez siebie oraz mieszkańców.

- W okresie od czerwca do września, straż miejska objęła dodatkowymi służbami prewencyjnymi w godzinach od 19:00 do 3:00 rejony grupowania się młodzieży naruszającej ogólnie przyjęty porządek prawny oraz miejsca szczególnie zagrożone wandalizmem czy chuligaństwem. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców strażnicy ściśle współpracują z pracownikami obsługi monitoringu miejskiego. W zakresie zapobiegania występującym zagrożeniom współpracujemy również z innymi służbami. Postaramy się być wszędzie tam, gdzie będzie działo się coś złego. – mówi komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss.

Ponadto, straż miejska prowadzi działalność profilaktyczno – wychowawczą wśród społeczności lokalnej, w szczególności wśród dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej oraz unikania sytuacji związanych z przestępczością, a także w zakresie uzależnień. Przed wakacjami organizowane są pogadanki z uczniami placówek oświatowych z terenu naszej gminy, a w miesiącach letnich zajęcia profilaktyczne adresowane do dzieci i młodzieży przebywającej na półkoloniach oraz odpoczywających na Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach. Wówczas strażnicy zwracają szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie kąpieli zarówno wodnych, jak i „słonecznych”, przestrzegają przed nieznajomymi, uczulają, gdzie nie należny nosić wartościowych przedmiotów.


Każde negatywne zdarzenie zaobserwowane na terenie gminy prosimy zgłaszać pod bezpłatnym numerem alarmowym do straży miejskiej – 986, u Komendanta Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosława Kussa - 500 149 307 lub 52 318 04 53 lub u strażników: – 52 318 55 99, 507 100 233.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino