Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zebrano 4010 kg nakrętek dla Piotra i Tomka

2017-06-06 08:35:00

W minioną sobotę, w ramach lokalnych imprez organizowanych z okazji Dnia Dziecka, na zaproszenie organizatorów straż miejska uczestniczyła w Międzyprzedszkolnej Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej w Mogilnie oraz w festynie rodzinnym w Wyrobkach.


- Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie je odwiedzały, kolorowały rysunki, układały puzzle z wizerunkiem strażnika, oglądały radiowóz, robiły sobie zdjęcia ze strażnikami, zabierały ulotki profilaktyczne oraz częstowały się słodkościami - mówi komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss.


24636_t.jpg


Ponadto, podczas Olimpiady odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Świat sam sobie nie poradzi – segregujmy więc odpady”. Konkurs co roku adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z terenu naszej gminy. W okresie od 18 do 30 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mogilnie odbierali od placówek biorących udział w konkursie plastikowe nakrętki. Zostały one zważone, a następnie podzielone przez liczbę uczniów/przedszkolaków. Spośród szkół trzy pierwsze miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Strzelcach – 6,7 kg/osobę, Szkoła Podstawowa w Wylatowie – 3,29 kg/osobę, Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach – 3,23 kg/osobę, spośród przedszkoli Oddział Przedszkolny w Dąbrówce – 4,18 kg/osobę, Oddział Przedszkolny w Niestronnie – 2,94 kg/osobę oraz Oddział Przedszkolny w Strzelcach – 2,67 kg/osobę. Podobnie jak w poprzednim roku, do akcji włączyli się pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Straży Miejskiej w Mogilnie.

Dodatkowo, na parterze Urzędu Miejskiego w Mogilnie straż miejska utworzyła punkt, w którym plastikowe nakrętki składać mogli pracownicy oraz mieszkańcy gminy. Punkt ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu pozyskaliśmy dodatkowe 200 kg nakrętek.


Łącznie zebrano 4010 kg plastikowych nakrętek, za które otrzymano kwotę w wysokości 4812 zł. W tym roku środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek przekazane zostały na rehabilitację dwóch chłopców z terenu naszej gminy - Piotra i Tomka.


Konkurs ten ma kilka celów, pierwszy z nich to dbałość o środowisko naturalne, poprzez zmniejszenie ilości śmieci i przetwarzanie odpadów, drugi odnosi się do nauczenia dzieci współpracy i odpowiedzialności a trzeci, chyba najważniejszy, to uwrażliwienie na drugiego człowieka oraz pomoc osobom, dzieciom, które zostały dotknięte przez los. W pierwszej edycji konkursu udało się uzbierać zaledwie 400 kg nakrętek, w tej edycji mamy ich 10 razy więcej. Miło nam, że konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej. Za każdą ofiarowaną nakrętkę serdecznie dziękujemy – mówił komendant Mirosław Kuss.


24581_t.jpg 24583_t.jpg

24582_t.jpg

24584_t.jpg 24585_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino