Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Edukacja prozdrowotna dzieci i młodzieży

2017-06-05 14:33:47

Edukacja prozdrowotna przynosi największe rezultaty, gdy jest prowadzona od najmłodszych lat. Chociaż każdy wybiera własną ścieżkę i sposób postępowania, prowadzone wśród dzieci i młodzieży pogadanki uświadamiają im o szkodliwości i skutkach niektórych czynów i złych nawyków.


W maju oraz 1 czerwca mogileńska straż miejska przeprowadziła zajęcia profilaktyczne z uczniami: Szkoły Podstawowej w Strzelcach, mogileńskiego gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Tematem pogadanek był problem uzależnienia od środków psychoaktywnych, szkodliwość palenia wyrobów tytoniowych, skutki zdrowotne wynikające nie tylko z czynnego, ale również biernego palenia, a także konsekwencje prawne zarówno dla osób nieletnich, jak i pełnoletnich, stosujących używki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie wymieniali się własnymi spostrzeżeniami i wiedzą.

Podobny charakter miał Szkolny Dzień Uzależnień adresowany do uczniów Zespołu Szkół w Bielicach. Tematem zajęć, w których uczestniczył przedstawiciel straży miejskiej były współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi.


24574_t.jpg 24576_t.jpg

24577_t.jpg 24578_t.jpg

30 maja, mogileńska straż miejska uczestniczyła w Dniu Profilaktyki zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach. W przedsięwzięciu wzięli udział wychowankowie MOW Bielice, Ośrodka Wychowawczego z Szerzaw, MOPS Strzelna, MOPS Kruszwicy oraz gimnazjaliści z Bielic i Strzelna. Podczas pikniku młodzież rywalizowała między sobą w konkurencjach plastycznych, sportowych, muzycznych. Komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss był członkiem jury oceniającego występy oraz prace wykonane przez uczniów, a strażnicy prezentowali stoisko oraz rozmawiali z uczniami na temat nałogów oraz radzenia sobie z nimi i rozdawali uczniom ulotki o tematyce profilaktycznej. Młodzież mogła dokonać pomiaru dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zapoznać się z wyposażeniem strażnika miejskiego.


Na zakończenie pogadanek, w związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego, strażnicy przypomnieli uczestnikom o prowadzonej przez straż miejską akcji „Jeżdżę z głową”. Omówili niezbędne wyposażenie rowerów oraz zwrócili szczególną uwagę na kaski, które przyczyniają się do znacznego zmniejszenia skutków negatywnych zdarzeń w ruchu drogowym.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino