Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dzień Wagarowicza

2017-03-29 14:11:18

21 marca - początek kalendarzowej wiosny często traktowany jest przez młodzież szkolną jako Dzień Wagarowicza. Wtedy to uczniowie najczęściej opuszczają szkolne mury i spędzają czas w parkach czy na obrzeżach miast.


Straż miejska we współpracy z operatorami monitoringu miejskiego prowadzi tego dnia wzmożone kontrole miejsc na terenie miasta, w których przebywać mogą w godzinach lekcyjnych wagarowicze.

W tym roku dzień ten zakończył się dla trójki gimnazjalistów skierowaniem sprawy do sądu. Operator monitoringu zarejestrował, jak uczniowie demolują urządzenia znajdujące się na placu zabaw w parku miejskim. Dzięki szybkiej reakcji oraz natychmiastowej interwencji patrolu straży miejskiej, udało się uchwycić uczniów. Obraz ze zdarzenia został zabezpieczony, a sprawa skierowana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego. Z młodzieżą w obecności rodziców przeprowadzone zostały czynności wyjaśniające. Komendant straży miejskiej o powyższym zdarzeniu poinformował dyrekcję szkół.

Ponadto, w parku przebywały również inne osoby, które świętowały pierwszy dzień wiosny poza murami szkolnymi. Strażnicy przewieźli uczniów po placówek oświatowych.


23746_t.jpg 23747_t.jpg

23748_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino