Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 roku. Imieniny: Romany i Damiana.
PROJEKTY UE
System Ostrzegania
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Skuteczny monitoring miejski

2017-03-29 14:03:44

Oddany do użytku niespełna trzy miesiące temu system monitoringu miejskiego działa niezawodnie. Kamery obserwują miasto przez całą dobę, a mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.


Dzięki czujności operatorów monitoringu oraz nowoczesnym kamerom udało się namierzyć sprawców kilkunastu wykroczeń. Jedno z nich miało miejsce na początku roku, kiedy to doszło do uszkodzenia samochodu osobowego zaparkowanego przy ulicy Hallera. Operator monitoringu zarejestrował osoby wychodzące z posesji, a obraz ze zdarzenia został przekazany funkcjonariuszom Policji.

W lutym operator monitoringu zarejestrował prawdopodobną sprawczynię kradzieży karty bankomatowej.

W nocy z 10/11 marca kamery zarejestrowały dwóch wandali, którzy około godziny 23:20 dewastowali miasto, zakłócali spokój publiczny oraz stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym, wchodząc pod nadjeżdżające pojazdy. Szybka reakcja operatora monitoringu, który o zdarzeniu poinformował dyżurnego KPP oraz natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy Policji pozwoliły na zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę, 18 marca około godziny 21:30. Czterech młodych mężczyzn zniszczyło sygnalizację świetlną przy bramie przy ulicy 900 – lecia. Operator monitoringu zarejestrował prawdopodobnych sprawców wykroczenia, przemieszczających się ulicą 900 - lecia w kierunku Placu Wolności. Tam mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji. Aktualnie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie.

21 marca, pierwszego dnia wiosny, patrol straży miejskiej w godzinach dopołudniowych, po otrzymaniu zgłoszenia od operatora monitoringu podjął interwencję w stosunku do trzech nieletnich, którzy demolowali plac zabaw w parku miejskim. Sprawa nieletnich została skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.

W ubiegłym tygodniu operator monitoringu nagrał mężczyznę w czerwonej kurtce, który prawdopodobnie zakupił alkohol osobie nieletniej. Nieletni został zatrzymany w stanie nietrzeźwości przez patrol mieszany straży miejskiej i policji.

Ponadto, od początku roku operatorzy monitoringu miejskiego zarejestrowali kilka bójek, przypadki zaśmiecania miejsc publicznych, nieprawidłowego składowania odpadów oraz wykroczeń w ruchu drogowym.

- Nie ma wątpliwości, że modernizacja monitoringu miejskiego była dobrą inwestycją. Poza walorami związanymi z wysoką jakością obrazu czy wieloma nowymi funkcjami, cyfrowe kamery przede wszystkim „widzą więcej”, a dzięki temu przyczyniają się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, a to jest przecież najważniejsze – mówi komendant straży miejskiej – Mirosław Kuss.


23744_t.jpg 23745_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino