Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Działania profilaktyczne mogileńskiej straży miejskiej

2017-02-09 14:36:37

Ważnym zadaniem straży miejskiej obok zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz poprawy czystości i porządku na terenie gminy jest działalność profilaktyczna. W ramach ferii zimowych 2017 Straż Miejska w Mogilnie ostrzegała uczniów przed czyhającym na nich niebezpieczeństwem - wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne czy rozmowami z nieznajomymi.Działania profilaktyczne rozpoczęła organizowana corocznie akcja „Życie kruche jak lód”, w której uczestniczyli uczniowie z mogileńskich szkół i przedszkoli.


16 stycznia, w swojej siedzibie straż miejska gościła dzieci z przedszkola nr 1 w Mogilnie. Pan Zbigniew Chojnacki opowiedział przedszkolakom jak bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji i czego unikać, a także jak wygląda praca strażnika miejskiego.


20 stycznia, o szeroko pojętym bezpieczeństwie rozmawiał komendant straży miejskiej z klasą IV w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie.


Zajęcia profilaktyczne z udziałem strażnika Krzysztofa Nowaczyka odbyły się również podczas Zimowiska 2017 w Żabnie. W ramach podziękowania uczestnicy przekazali straży miejskiej własnoręcznie wykonane rysunki z wizerunkiem strażnika.


Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie uczestniczyły w rozmowie, zadawały wiele pytań. Każda grupa na zakończenie otrzymała materiały profilaktyczne z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas ferii oraz tabliczkę z numerem alarmowym straży miejskiej.


23303_t.jpg 23304_t.jpg

23305_t.jpg

23306_t.jpg 23307_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino