Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. Imieniny: Marcelego i Włodzimierza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Niebezpieczeństwo w powietrzu

2016-12-30 09:03:59

W związku ze wzrostem liczby zgłoszeń dotyczących spalania różnego rodzaju odpadów w przydomowych paleniskach straż miejska przypomina, że spalanie odpadów powoduje nie tylko zanieczyszczenie środowiska, ale stwarza przede wszystkim bardzo duże zagrożenie dla ludzi wdychających wydobywające się z palenisk szkodliwe substancje.


W wyniku spalania śmieci powstaje wiele szkodliwych związków chemicznych, które są śmiertelnie niebezpieczne. Pamiętajmy, że domowy piec nie jest przeznaczony do spalania odpadów. Palić w nim można wyłącznie opał dozwolony np. czyste drewno, węgiel, koks, miał, groszek ekologiczny, czysty papier. Natomiast zabronione jest spalanie: plastikowych butelek, lakierowanego i malowanego drewna, odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych, plastikowych toreb itp. Jeśli nie obawiamy się o swoje zdrowie czy zdrowie sąsiadów, pamiętajmy chociaż o najmłodszych, bo to właśnie oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.


Na osoby nie przestrzegające prawa w tym zakresie strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Każdorazowe podejrzenie spalania odpadów innych niż dozwolone w gospodarstwach domowych, prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej w Mogilnie pod bezpłatny numer alarmowy 986.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino