Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 roku. Imieniny: Piotra i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Straż miejska ostrzega

2016-12-14 09:51:50
(aktualizacja: 2016-12-23 09:12:53)

Sylwestrowa noc zazwyczaj kojarzy się wszystkim z kolorowym blaskiem i głośnym hukiem petard. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że w tym czasie często dochodzi do poważnych wypadków spowodowanych bezmyślnością i nieostrożnością.


Należy pamiętać, że fajerwerki, petardy są mieszaninami związków chemicznych, a każde niewłaściwie ich użycie może zakończyć się tragicznie.

Jak co roku, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Straż Miejska w Mogilnie objęła dozorem wszystkie punkty sprzedaży materiałów pirotechnicznych na terenie gminy Mogilno. Strażnicy miejscy rozdawali materiały informacyjne oraz ulotki zabraniające sprzedaży fajerwerków osobom nieletnim.

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Mogilnie z materiałów pirotechnicznych można korzystać jedynie w wyznaczone dni: 1 stycznia, 24, 25 i 31 grudnia każdego roku.

Niewłaściwe obchodzenie się z fajerwerkami, a tym samym zakłócanie spokoju innym obarczone jest karą grzywny, a nawet ograniczenia wolności. Straż miejska apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć poparzeń, ciężkich urazów, urwanych palców i tym podobnych dramatycznych zdarzeń.

Pamiętajmy również, że najczęściej na niebezpieczeństwo narażeni są młodzi ludzie. Za sprzedaż materiałów pirotechnicznych nieletnim, zgodnie z przepisami prawa grozi kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.


22796_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino