Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Profilaktyka wśród dzieci i młodzieży

2016-12-07 08:19:08

Obok zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz poprawy czystości i porządku na terenie gminy ważnym zadaniem straży miejskiej jest przeciwdziałanie zażywania środków psychoaktywnych, tj. palenia wyrobów tytoniowych, spożywania alkoholu, a także sięgania po dopalacze przez dzieci i młodzież.


Prowadzone przez straż działania profilaktyczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych mają na celu uświadomienie młodym ludziom niebezpieczeństw jakie niosą ze sobą używki.

Na przełomie listopada i grudnia komendant Straży Miejskiej w Mogilnie w ramach prowadzonej akcji spotkał się z uczniami klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie oraz uczniami trzech klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Prowadził również pogadankę podczas konkursu plastycznego, dotyczącego zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szerzawach. Oprócz wychowanków ww. ośrodka, w pogadance uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Kwieciszewa, Wylatowa, Padniewa oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.

Podczas spotkań komendant rozmawiał z młodzieżą o używkach i niebezpieczeństwie z nimi związanym oraz o zachowaniu młodych ludzi Zwrócił szczególną uwagę na konsekwencje zarówno zdrowotne, jak i prawne (zapisane w ustawie o nieletnich) sięgania po alkohol, narkotyki czy papierosy przez osoby niepełnoletnie. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki profilaktyczne.

Pamiętajmy, że los naszych dzieci zależy również od nas. Aktywność fizyczna, zajęcia pozalekcyjne, różnego rodzaju konkursy rozwijające młodych ludzi, a także spotkania z rówieśnikami oraz nasze zainteresowanie i rozmowa z dziećmi są alternatywą dla używek.


22732_t.jpg

22733_t.jpg22734_t.jpg

22735_t.jpgźródło: nadesłano
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino