Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Parkingi na 1 listopada i akcja Znicz 2016

2016-10-27 13:20:35

Od jutra (28.10) rozpoczyna się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2016”, która potrwa do 2 listopada.Każdego roku z okazji Wszystkich Świętych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje bardzo duży ruch. Policja i Straż Miejska w Mogilnie apeluje o ostrożność i o rozwagę nie tylko na drogach.


Do 1 listopada pozostało jeszcze kilka dni, ale już teraz wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. Wzmożony ruch kołowy i pieszy to stały obrazek w okresie Wszystkich Świętych. Wielu z nas samochodami pokona nawet kilkaset kilometrów. Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć na cmentarz i z powrotem do domu, musimy pamiętać o rozwadze i wyobraźni za kierownicą.


Podczas ogólnopolskich działań „Znicz 2016” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwało w naszym powiecie kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Miejscowo stróżów prawa wspomagać będą także druhowie OSP. Kierowcy powinni spodziewać się w tych dniach wzmożonych kontroli drogowych.


Funkcjonariusze policji i straży miejskiej apelują do osób mieszkających blisko cmentarzy, aby pozostawili swoje pojazdy i dotarli do grobów swoich bliskich pieszo. Policjanci i strażnicy miejscy będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców.


W Mogilnie dzięki uprzejmości właścicieli oraz zarządców firm i instytucji, samochody będzie można parkować na terenie (patrz mapka):

- bazy PKS (ul. Kościuszki),

- placu p. M. Chmielnika (ul. Betonowa),

- plac Zbych-Pol&Mobet (plac przy byłej piekarni PSS Mogilno),

- firmy Centrum Hurtowe Pasz (ul. Kościuszki),

- stacji paliw „Nicole” (ul. Kościuszki),

- parkingu przy stacji PKN Orlen (ul. Kościuszki),

- parkingów wzdłuż ulicy Kościuszki,

- parkingu przy restauracji BOSS

- byłego Banku Gdańskiego (ul. Kościuszki)

- parkingów przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie (parking zewnętrzny i wewnętrzny) i SP ZOPZ w Mogilnie.


Jak zapewnia Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss - Powyższe miejsca parkingowe będą czynne już od soboty, 29 października.


22199_t.jpg

Parkingi oznakowane będą tablicami informacyjnymi. Oprócz wyznaczonych miejsc samochody będzie można parkować na istniejących parkingach publicznych oraz

w miejscach, gdzie nie jest to zabronione przepisami ruchu drogowego.UWAGA!

Niestety musimy pamiętać, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarz z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki. Niech osobom starszym towarzyszą towarzystwo krewni lub znajomi. Drogie znicze, wieńce i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed świętem, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.


Odwiedzając groby 1 listopada nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. W świątecznym tłoku pamiętajmy o dzieciach, które winny być pod stałą i ścisłą opieką dorosłych.


Wybierając się w daleką podróż pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Na postój wybierajmy najlepiej publiczne parkingi. Należy także pamiętać o prawidłowym zamknięciu samochodów w czasie postoju i nie zostawianiu w nich żadnych wartościowych rzeczy. Mogą one stać się łupem złodziei. Za kierownicę siadajmy wypoczęci i trzeźwi. Jeżeli mimo wszystko staniemy się ofiarą przestępstwa należy wezwać natychmiast Policję lub Straż Miejską.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino