Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 roku. Imieniny: Romany i Damiana.
PROJEKTY UE
System Ostrzegania
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Kochasz dzieci nie pal śmieci

2016-10-13 08:32:23

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim palenie w piecach. Zdarza się, że mieszkańcy oprócz opału spalają plastiki, folie, stare meble czy opakowania po produktach spożywczych.


Powinniśmy sobie uświadomić, że to, co trafia do naszych pieców wydostaje się później w postaci dymu i pyłów do atmosfery. Unoszące się nad domami kłęby dymu nie tylko drażnią nasze oczy i nosy. Procesowi spalania towarzyszy wytwarzanie toksycznych substancji. Mogą one powodować wiele szkód w naszym organizmie, uszkadzają płuca, nerki, wątrobę, a nawet działają rakotwórczo. Najbardziej podatni na działanie takich substancji są najmłodsi. Spalając odpady w piecach, trujemy więc siebie, środowisko w którym żyjemy, a przede wszystkim dzieci. Dodatkowo zwiększa się ryzyko zapalenia się sadzy w przewodach kominowych, co może doprowadzić do tragedii.


Zgodnie z ustawą o odpadach zakazane jest spalanie śmieci w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu. Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, co prawda poprawiła sytuację, jednak problem nadal istnieje.

Straż Miejska w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz środowiska apeluje o właściwe postępowanie z wytworzonymi odpadami. Informuje również niestosujących się do przepisów o przewidzianych sankcjach karnych.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino