Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Problem przemocy i agresji

2016-02-18 08:37:48

Problem przemocy i agresji dotyczy nie tylko środowiska dorosłych ludzi ale również coraz częściej młodego pokolenia.Wczoraj, w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Szerzawach odbyło się spotkanie profilaktyczne wychowanków z komendantem Straży Miejskiej w Mogilnie dotyczące przemocy, agresji oraz używek. Omówione zostały kwestie prawne dotyczące tych problemów, kary jakie grożą za stosowanie przemocy, a także pokazano przykłady głośnych bójek i ich konsekwencji dla uczestników. Prowadzący omówił również skutki zażywania dopalaczy. Na koniec uczestnicy pogadanki otrzymali ulotki profilaktyczne.


19707_t.jpg


Sprzeczki, bójki, pobicia mogą być konsekwencją braku umiejętności odróżnienia dobra od zła oraz zachwianych wzorców. Młodzi ludzie naśladują postacie z telewizji: bajek, filmów, czy gier, których bohaterowie walczą, biją się, mają kilka żyć.


Postępowanie z nieletnimi łamiącymi przepisy prawa, dopuszczającymi się przemocy określa ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Stosuje się je w zakresie:


1)zapobiegania i zwalczania demoralizacji – w stosunku do osób, które ukończyły 18 lat;

2)postępowania w sprawach o czyny karalne – w stosunku do osób, które dopuściły się takiego czynu po ukończeniu lat 13, ale nie ukończyły lat 17;

3)wykonywania środków wychowawczych i poprawczych w stosunku do osób, względem których środki te zostały orzeczone, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez te osoby lat 21.


Osoby po ukończeniu 17. roku życia odpowiadają za swoje czyny na zasadach określonych w kodeksie karnym oraz kodeksie wykroczeń.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino