Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Żeby nie zabiła ich zima

2016-01-04 15:08:39

Straż miejska wspólnie z pracownikami MGOPS co roku prowadzi akcję mającą na celu udzielenie pomocy i wsparcia osobom bezdomnym w okresie zimy.Gdy temperatura w nocy spada poniżej zera strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie odwiedzają i monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, tj. opuszczone budynki, ogródki działkowe, dworce PKP, PKS. Poza tym służą pomocą oraz pełnią dozór nad rodzinami, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. W trakcie prowadzonych działań pracownicy socjalni oraz strażnicy udzielają informacji o możliwości skorzystania z różnego rodzaju pomocy społecznej oraz pobytu w schronisku dla bezdomnych kobiet i mężczyzn przy ul. Łąkowej 1 w Mogilnie, gdzie zapewniony jest ciepły posiłek, miejsca do spania, możliwość umycia się.


Apelujemy, by obok osób leżących na ławkach czy nawet na ulicy nie przechodzić obojętnie. Celem wspólnych działań jest bezpośrednie dotarcie do osób bezdomnych, a także uświadomienie społeczeństwu, że ludzie należący do grupy ryzyka pozostawieni sami sobie mogą nie mieć szansy przetrwania zimy. Najprostszą formą pomocy, której każdy z nas może udzielić, jest powiadomienie odpowiednich instytucji. Warto w tym okresie zwrócić szczególną uwagę także na osoby nietrzeźwe, które często nie mają wystarczająco siły, by dotrzeć do miejsca zamieszkania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osoby takie będą doprowadzane przez strażników do własnych domów. - mówi komendant SM Mirosław Kuss.


W dniu dzisiejszym jednemu z mieszkańców Gębic, ze względu na trudne warunki bytowe udzielono pomocy. Przewieziono go do ośrodka zdrowia w Gębicach, a następnie przetransportowano do schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn w Mogilnie. Dwie osoby bezdomne, przebywające w jednym z pustostanów w miejscowości Bystrzyca nie wyraziły zgody na przewiezienie do schroniska. W związku z powyższym w okresie największych mrozów strażnicy miejscy w godzinach wieczornych będą rozwozić im ciepłe napoje. Miejmy odwagę pomóc tym, którzy oczekują naszego wsparcia. To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie.


Jeśli zauważysz kogoś, kto nie ma dachu nad głową – nie czekaj: dzwoń do Straży Miejskiej. Funkcjonariusze natychmiast zareagują na każde zgłoszenie.


Telefony alarmowe:

Straż Miejska 986, 500149307

KPP w Mogilnie 997

MGOPS 52 3159315

Schronisko ul. Łąkowa 1 52 3180626


19099_t.jpg 19100_t.jpg

19101_t.jpg 19102_t.jpg

19103_t.jpg 19104_t.jpg

19105_t.jpg 19106_t.jpg

19107_t.jpg 19108_t.jpg

19109_t.jpg 19110_t.jpgźródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino