Dzisiaj jest czwartek, 17 stycznia 2019 roku. Imieniny: Antoniego i Rościsława.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

NIEBAWEM RUSZA AKCJA „ZNICZ 2015”

2015-10-27 13:55:52
(aktualizacja: 2015-10-30 07:48:18)

W najbliższym czasie rozpoczną się ogólnopolskie działania „ZNICZ 2015”. Każdego roku z okazji Wszystkich Świętych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje bardzo duży ruch. Policja i Straż Miejska w Mogilnie apeluje o ostrożność i o rozwagę nie tylko na drogach.


Do 1 listopada pozostało jeszcze kilka dni, ale już teraz wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. Wzmożony ruch kołowy i pieszy to stały obrazek w okresie Wszystkich Świętych. Wielu z nas samochodami pokona nawet kilkaset kilometrów. Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć na cmentarz i z powrotem do domu, musimy pamiętać o rozwadze i wyobraźni za kierownicą.


Podczas ogólnopolskich działań „Znicz 2015” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będzie czuwało w naszym powiecie kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Miejscowo stróżów prawa wspomagać będą także druhowie OSP. Kierowcy powinni spodziewać się w tych dniach wzmożonych kontroli drogowych.


- Najbardziej tłoczno będzie na drogach przebiegających przez miejscowości, w których znajdują się cmentarze oraz oczywiście przy samych cmentarzach. Apelujemy do osób mieszkających blisko cmentarzy, aby pozostawili swoje pojazdy i dotarli na groby swoich bliskich pieszo. Przypominamy o obowiązku bezwzględnego podporządkowania się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy, co pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach. Oczywiście nie będzie pobłażania dla tych, którzy będą rażąco naruszać przepisy o ruchu na drogach. Będziemy zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców i eliminować kierujących po alkoholu - apelują i przestrzegają Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie podinsp. Dariusz Krukowski.


Bądźmy świadomi utrudnień i zmian w organizacji ruchu. W dniu 1 listopada rozważmy możliwości pozostawienia samochodów w domu z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych oraz wzmożony ruch, dotyczy to szczególnie mieszkańców osiedla nr 4 („za mostem”). Trwający remont wiaduktu oraz związane z tym ograniczenia mogą powodować duże utrudnienia na drodze.


W Mogilnie, dzięki inicjatywie podjętej przez burmistrza Leszka Duszyńskiego oraz uprzejmości właścicieli oraz zarządców firm i instytucji, samochody będzie można parkować na terenie:


- bazy PKS (ul. Kościuszki),

- placu p. M. Chmielnika (ul. Betonowa),

- plac PSS w Mogilnie (ul.Kościuszki),

- firmy Centrum Hurtowe Pasz (ul. Kościuszki),

- stacji paliw „Nicole” (ul. Kościuszki),

- parkingu przy stacji PKN Orlen (ul. Kościuszki),

- parkingów wzdłuż ulicy Kościuszki,

- byłego Banku Gdańskiego (ul. Kościuszki)

- parkingów przy Urzędzie Miejskim w Mogilnie (parking zewnętrzny i wewnętrzny)

i SP ZOPZ w Mogilnie,

- parking spedycja PKP (ul. Słowackiego).


- Powyższe miejsca parkingowe będą czynne już od soboty, 31 października - zapewnia komendant Mirosław Kuss.

18412_t.jpg


Parkingi oznakowane będą tablicami informacyjnymi. Oprócz wyznaczonych miejsc samochody będzie można parkować na istniejących parkingach publicznych oraz w miejscach, gdzie nie jest to zabronione przepisami ruchu drogowego.


UWAGA!


Niestety musimy pamiętać, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarz z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. W czasie porządkowania grobów nie pozostawiajmy ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki. Niech osobom starszym towarzyszą towarzystwo krewni lub znajomi. Drogie znicze, wieńce i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed świętem, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.


Odwiedzając groby 1 listopada nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych wartościowych przedmiotów. Nie przechowujmy gotówki w zewnętrznych kieszeniach ubrań, pilnujmy torebek. W świątecznym tłoku pamiętajmy o dzieciach, które winny być pod stałą i ścisłą opieką dorosłych.


Wybierając się w daleką podróż pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu i usunięciu nawet najdrobniejszych usterek. Na postój wybierajmy najlepiej publiczne parkingi. Należy także pamiętać o prawidłowym zamknięciu samochodów w czasie postoju i nie zostawianiu w nich żadnych wartościowych rzeczy. Mogą one stać się łupem złodziei. Za kierownicę siadajmy wypoczęci i trzeźwi. Jeżeli mimo wszystko staniemy się ofiarą przestępstwa należy wezwać natychmiast Policję lub Straż Miejską.źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino