Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Bezpieczne wakacje

2015-07-27 10:09:59

Wakacje to dla młodych ludzi czas zabawy i odpoczynku, nie zawsze jednak zdobywanie nowych doświadczeń kończy się szczęśliwie. Dlatego też Straż Miejska w Mogilnie ostrzega przed czyhającymi niebezpieczeństwami i apeluje o rozważne zachowanie. Informuje również o zwiększeniu ilości patroli, w miejscach, gdzie najczęściej spędzają czas młodzi ludzie.


W ramach letniej akcji „Bezpieczne wakacje 2015” strażnicy miejscy przeprowadzili z młodzieżą w Chałupskach oraz we Wieńcu pogadanki profilaktyczne. Tematem rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.


Wobec doniesień mediów o zwiększającym się rynku dopalaczy oraz ilości zatruć tymi niebezpiecznymi substancjami, w tym roku skupiono się głównie na omówieniu skutków zażywania dopalaczy oraz szkód jakie mogą one wyrządzić w organizmie człowieka. Młodzi ludzie zostali poinformowani, gdzie szukać pomocy oraz otrzymali ulotki profilaktyczne.


Dzieci przebywające na obozach dowiedziały się też jakich zasad należy przestrzegać, aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, gdzie nie należy się kąpać oraz co jest zabronione.

Przed zakończeniem roku szkolnego strażnicy czynnie uczestrniczyli w spotkaniu dotyczącym problemów związanych z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy w Gębicach oraz w Dniu Profilaktyki i Bezpieczeństwa Szkolnej Sekcji Wolontariatu MOW w Bielicach.


Straż Miejska informuje, że to nie koniec tego typu akcji. Uświadamianie i przypominanie młodzieży o niebezpieczeństwach nie wyeliminuje całkowicie nieszczęśliwych wypadków, ale na pewno pomoże zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.


17735_t.jpg 17736_t.jpg

17737_t.jpg 17738_t.jpg

17739_t.jpg 17740_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino