Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Niebezpieczny husky

2015-05-20 08:11:36

Do drastycznego zdarzenia doszło 11 maja br. w godzinach porannych przy ul. Feichta w Mogilnie. Pies rasy husky zagryzł bezbronnego Yorkshire Terriera.To nie jedyne tego typu zdarzenie. Przypomnijmy tragedię, która miała miejsce w marcu 2013 roku przy ul. 11 – listopada w Mogilnie. Owczarek niemiecki prowadzony na smyczy przez właściciela zaatakował mijającą ich nastolatkę. Pies ugryzł dziewczynę w rękę, a właściciel uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Dzięki szybkiej interwencji straży miejskiej udało się odnaleźć właściciela psa.

Psy to również zagrożenie dla ptactwa i zwierząt domowych. Funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali w listopadzie ubiegłego roku zgłoszenie od mieszkańca Kwieciszewa o zagryzionych kurach przez psa rasy husky. Kolejne zgłoszenie dotyczyło zagryzionych w Mogilnie królików. W każdym z tych przypadków właściciele psów ukarani zostali mandatami karnymi.


Od początku 2015 roku Straż Miejska w Mogilnie interweniowała w sprawie bezpańskich psów 23 razy, wystawiono 12 mandatów karnych, trzykrotnie zastosowano pouczenie. W 8 przypadkach nie udało się ustalić właściciela, zwierzęta przewiezione zostały do schroniska.


Właściciele często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji nieupilnowania czworonoga i lekceważą obowiązujące przepisy. Nie ma jednak znaczenia czy właściciel psa nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej i tak nie uniknie odpowiedzialności.

Zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Sprawa może również zostać skierowana do sądu.


Niech te zdarzenia będą przestrogą dla właścicieli czworonogów, niezależnie od tego czy pies znajduje się na liście uznawanych za agresywne czy nie, ostrożność i stosowanie się do przepisów są konieczne.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino