Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Ukarana brawura

2008-08-12 12:13:08

Co roku w okresie letnim dużą liczbą osób popełniających wykroczenia drogowe są motocykliści. Tym razem do takiego zdarzenia doszło na ulicach Mogilna. Dzięki usytuowaniu kamer w różnych rejonach miasta udało się ustalić sprawcę brawurowej jazdy motocyklem.


W godzinach wieczornych 31 lipca osoba obsługująca monitoring miejski powiadomiła dyżurnego KPP o kierującym motocyklem, którego styl jazdy zagrażał innym uczestnikom ruchu - jazda z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, naruszenie zakazu wyprzedzania i nie stosowanie się do znaków drogowych. Dalsze czynności zmierzające do ustalenia sprawcy podjęli policjanci ruchu drogowego. W trakcie ustaleń okazało się, że jest to mieszkaniec Mogilna, który nie posiada żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci nałożyli na sprawcę mandat karny w wysokości 1000 zł i 15 pkt. karnych.

Jest to kolejny przykład bezmyślności młodych ludzi, którzy nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością ulicami miasta, narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. Na szczęście tym razem wszystko skończyło się tylko na mandacie karnym.


689_t.jpg 690_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino