Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Akcja "Bezdomny"

2014-12-04 14:02:42

Straż miejska wspólnie z pracownikami MGOPS jak co roku prowadzi akcję mającą na celu udzielenie pomocy i wsparcia osobom bezdomnym w okresie zimy.Gdy temperatura w nocy spada poniżej zera strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie odwiedzają i monitorują wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, tj. opuszczone budynki, ogródki działkowe, dworce PKP, PKS. Poza tym służą pomocą oraz pełnią dozór także nad rodzinami, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. W trakcie prowadzonych działań pracownicy socjalni oraz strażnicy udzielają informacji o możliwości skorzystania z różnego rodzaju pomocy społecznej oraz pobytu w schronisku dla bezdomnych kobiet i mężczyzn przy ul. Łąkowej 1 w Mogilnie, gdzie zapewniony jest ciepły posiłek, miejsca do spania, możliwość umycia się. Strażnicy miejscy nie ukrywają, że istotna jest tu rola społeczeństwa. Apelują, by obok osób leżących na ławkach czy nawet na ulicy nie przechodzić obojętnie.

Celem naszych działań jest bezpośrednie dotarcie do osób bezdomnych, a także uświadomienie społeczeństwu, że ludzie należący do grupy ryzyka pozostawieni sami sobie mogą nie mieć szansy przetrwania zimy. Najprostszą formą pomocy, każdy z nas może jej udzielić, jest powiadomienie odpowiednich instytucji – mówi komendant SM Mirosław Kuss. Zauważa, że warto w tym okresie zwrócić uwagę na pijanych i to nie tylko bezdomnych. Zdarza się, że osoby nietrzeźwe nie mają siły, dotrzeć do miejsca zamieszkania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osoby takie będą doprowadzane przez strażników do własnych domów.

Miejmy więc odwagę pomóc tym, którzy oczekują naszego wsparcia. To nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie.


Jeśli zauważysz kogoś, kto nie ma dachu nad głową – nie czekaj: dzwoń do Straży Miejskiej. Funkcjonariusze natychmiast zareagują na każde zgłoszenie.


Telefony alarmowe:

Straż Miejska 986, 500149307

KPP w Mogilnie 997

MGOPS 52 3159315

Schronisko ul. Łąkowa 1 – 52 3180626


14969_t.jpg 14970_t.jpg

14971_t.jpg 14972_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino