Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Imieniny: Olimpii i Łazarza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Zaśmiecona obwodnica

2014-08-28 12:51:26

Wczoraj, mogileńska straż miejska odnotowała kolejny przypadek pozbywania się śmieci w sposób niezgodny z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Mogilnie w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty, każdy mieszkaniec gminy Mogilno zobowiązany jest do zawarcia deklaracji, w której wybiera jedną z metod gospodarowania odpadami. Stawka opłaty dla naszej gminy za odpady zbierane w sposób selektywny wynosi 7 zł, natomiast za odpady niesegregowane 14 zł.


Jest to opłata miesięczna, przypadająca na każdego mieszkańca. Koszt ten jest opłatą całkowitą, osoba zamieszkująca nieruchomość nie ponosi żadnych innych kosztów związanych ze składowaniem oraz wywozem odpadów komunalnych, a mimo to w dniu 27 sierpnia br. straż miejska odnotowała kolejny przypadek pozbywania się śmieci w sposób niezgodny z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.


Tym razem doszło do zaśmiecenia pobocza obwodnicy. Sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec Dąbrówki, który został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego, musiał uprzątnąć zaśmiecony teren oraz otrzymał polecenie wyposażenia posesji w kosz na odpady.

Straż miejska apeluje o rozważne składowanie odpadów komunalnych, ponieważ w przypadku nie ustalenia sprawcy wykroczenia pieniądze przeznaczone na sprzątanie zaśmieconych terenów, które musi wydać Gmina pochodzą z naszych kieszeni.


14087_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino