Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 roku. Imieniny: Leona i Ludomiła.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Akcja bezdomny

2013-11-28 14:20:22

W związku z coraz niższymi temperaturami Straż Miejska w Mogilnie wraz z pracownikami MGOPS jak co roku prowadzi akcję "Bezdomny".Kiedy tylko temperatura w nocy spada poniżej zera strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie odwiedzają i monitorują wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, tj. opuszczone budynki, ogródki działkowe, dworce PKP, PKS. Poza tym służą pomocą oraz pełnią dozór nad rodzinami, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

W trakcie prowadzonych działań pracownicy socjalni oraz strażnicy udzielają informacji o możliwości skorzystania z różnego rodzaju pomocy społecznej, wskazują na sposobność wystąpienia z wnioskiem o udzielenie schronienia w schronisku dla bezdomnych kobiet i mężczyzn przy ul. Łąkowej 1 w Mogilnie gdzie zapewniony jest ciepły posiłek, miejsca do spania, możliwość umycia się.


Nie ukrywamy, że istotna jest tu rola społeczeństwa, dlatego apelujemy, by nie przechodzić obojętnie obok osób leżących na ławkach czy nawet na ulicy. Celem naszych działań jest bezpośrednie dotarcie do osób bezdomnych, a także uświadomienie społeczeństwu , że ludzie należący do grupy ryzyka pozostawieni sami sobie mogą nie mieć szansy przetrwania zimy. Najprostszą formą pomocy, każdy z nas może jej udzielić, jest powiadomienie odpowiednich instytucji – mówi kom. SM Mirosław Kuss.

Warto również, w tym okresie zwrócić uwagę na pijanych i to nie tylko bezdomnych. Zdarza się, że osoba nietrzeźwa nie ma siły, by dotrzeć do miejsca zamieszkania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osoby takie będą doprowadzane przez strażników do własnych domów.

Miejmy więc odwagę pomóc tym, którzy oczekują naszego wsparcia. To nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie.


Telefony alarmowe:

Straż Miejska 986, 500149307

KPP w Mogilnie 997

MGOPS 52 3159315

Schronisko ul. Łąkowa 1 – 52 3180626


11973_t.jpg 11974_t.jpg

11975_t.jpg 11976_t.jpg


źródło: Straż Miejska w Mogilnie
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino