Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Pogryziona nastolatka

2013-03-27 15:15:26

Popołudniowe wyjście do fryzjera miało groźny finał dla jednej z nastolatek, która została pogryziona przez owczarka niemieckiego.


Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 marca około godziny 16:40 na ul. 11 Listopada w pobliżu boiska sportowego "Orlik". Spacerujący z psem mężczyzna nie zachował należytych środków ostrożności i pies z niewiadomych powodów nagle zaatakował jedną z nastolatek, skoczył na nią i dotkliwie ugryzł ją w rękę. Właściciel psa obiecał poszkodowanej, że jak tylko odprowadzi psa do domu to zaraz do niej wróci i zawiezie ją do lekarza. Mężczyzna się jednak nie pojawił. Ojciec poszkodowanej powiadomił o całym zajściu straż miejską, która przewiozła dziewczynę do lekarza. Poszkodowanej groziła seria zastrzyków, gdyż nie wiadomo było czy pies jest szczepiony, dlatego strażnicy szybko musieli ustalić właściciela psa. Już po dwóch godzinach poszukiwań udało się ustalić sprawcę wykroczenia, którym okazał się mieszkaniec osiedla zachodniego. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że pies był szczepiony. Właściciel psa został ukarany maksymalną grzywną w wysokości 250 zł.


Pamiętajmy, że gdy wyprowadzamy psa jesteśmy zobowiązani do zachowania należytych środków ostrożności, m.in. założenia mu smyczy, a gdy jest to pies agresywny i niebezpieczny dla otoczenia dodatkowo należy założyć mu kaganiec. Ponadto każdy właściciel psa powinien zachować zdrowy rozsądek i umieć przewidzieć, jak może zachować się jego zwierzę.


Art. 77 Kodeksu wykroczeń

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny od 20 do 250 złotych.10186_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino