Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Pogryziony pies

2013-02-22 15:44:08

Wieczorny spacer z psem miał groźny finał. Bezpański bernardyn zaatakował psa wyprowadzonego na spacer przez swojego właściciela.Do zdarzenia doszło w środę (20.02) około godziny 18.00 na ulicy Plac Wolności. Spacerujący z psem mężczyzna poprosił o natychmiastową pomoc, ponieważ bezpański bernardyn atakował jego psa. Strażnicy od razu udali się na miejsce zgłoszenia jednak bernardyn zdążył już uciec. Strażnikom udało się zlokalizować bezpańskie zwierzę na ulicy Witosa gdzie o mały włos doszłoby do kolejnego pogryzienia psa. Funkcjonariusze schwytali psa i ustalili jego właściciela, którym okazał się mieszkaniec Świerkówca. Na miejscu zdarzenia strażnicy ukarali właściciela grzywną w wysokości 150 zł.


9881_t.jpgPogryziony pies został przewieziony przez jego właściciela do lekarza weterynarii, gdzie zostały mu założone 22 szwy.


Straż Miejska przypomina o konieczności zakładania psom smyczy, a w przypadku psów agresywnych i niebezpiecznych dla otoczenia także kagańca. Ponadto gdy pies ucieknie z posesji należy powiadomić o tym zdarzeniu straż miejska lub policję.


Sankcje karne:

Art. 77 Kodeksu wykroczeń

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny od 20 do 250 złotych.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino