Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
System Ostrzegania
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Żeby nie zabiła ich zima

2012-11-19 14:49:00

Jeśli zauważysz kogoś, kto nie ma dachu nad głową – nie czekaj: zadzwoń do Straży Miejskiej. Funkcjonariusze natychmiast zareagują na każde zgłoszenie. Straż Miejska wraz z pracownikami MGOPS jak co roku prowadzi akcję „Bezdomny”.


Okres pierwszych przymrozków oraz nadchodząca zima, to czas, kiedy okazane ciepło, serdeczność i poczucie solidaryzmu może okazać się szczególnie pomocne tym, którzy z różnych powodów stali się mieszkańcami mogileńskich ulic.


Kiedy tylko temperatura w nocy spada poniżej zera strażnicy miejscy wraz z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie odwiedzają i monitorują wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, tj. opuszczone budynki, ogródki działkowe, dworce PKP, PKS. Poza tym służą pomocą oraz pełnią dozór także nad rodzinami, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. W trakcie prowadzonych działań pracownicy socjalni oraz municypalni udzielają informacji o możliwości skorzystania z różnego rodzaju pomocy społecznej, wskazują na sposobność wystąpienia z wnioskiem o udzielenie schronienia w schronisku dla bezdomnych kobiet i mężczyzn przy ul. Łąkowej 1 w Mogilnie gdzie zapewniony jest ciepły posiłek, miejsca do spania, możliwość umycia się.


Strażnicy miejscy nie ukrywają, że istotna jest tu rola społeczeństwa. Apelują, by obok osób leżących na ławkach czy nawet na ulicy nie przechodzić obojętnie.


Celem naszych działań jest bezpośrednie dotarcie do osób bezdomnych, a także uświadomienie społeczeństwu , że ludzie należący do grupy ryzyka pozostawieni sami sobie mogą nie mieć szansy przetrwania zimy. Najprostszą formą pomocy, każdy z nas może jej udzielić, jest powiadomienie odpowiednich instytucji – mówi kom. SM Mirosław Kuss. Zauważa, że warto również, w tym okresie zwrócić uwagę na pijanych i to nie tylko bezdomnych. Zdarza się, że ktoś po kilku głębszych nie ma już siły, by dotrzeć do miejsca zamieszkania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osoby takie będą doprowadzane przez strażników do własnych domów.


Miejmy więc odwagę pomóc tym, którzy oczekują naszego wsparcia. To nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie.


Telefony alarmowe:

Straż Miejska 986, 500149307

KPP w Mogilnie 997, 112

MGOPS 52 3159315

Schronisko ul. Łąkowa 1 – 52 3180626


9218_t.jpg 9219_t.jpg 9220_t.jpg 9221_t.jpg 9222_t.jpg 9223_t.jpg

źródło: Straż Miejska w Mogilnie
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino