Dzisiaj jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku. Imieniny: Bernarda i Sobiesława.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Niepełnoletni apelowali do sprzedawców

2012-06-15 15:32:46

Straż Miejska oraz Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie przeprowadziły 13 czerwca na terenie miasta i gminy Mogilno kolejną akcję pod nazwą „Zachowaj trzeźwy umysł”.Inicjatorem i koordynatorem akcji, przeprowadzonej w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej, była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie.


Podczas wspólnych działań dwa zespoły funkcjonariuszy Straży Miejskiej kontrolowały placówki handlowe na terenie miasta jak i okolicznych wsi, oferujące w sprzedaży alkohol i wyroby tytoniowe. Warto podkreślić, że do udziału w przedsięwzięciu włączono młodzież z gimnazjum w Mogilnie. Uczniowie wspomagali funkcjonariuszy, występując do kontrolowanych sprzedawców z apelem – nie sprzedawajcie dzieciom alkoholu, w myśl hasła „Zachowaj trzeźwy umysł”.


Podczas akcji sprawdzano dokładnie czy handlujący posiadają odpowiednie zezwolenie na sprzedaż alkoholu i spełniają wszelkie niezbędne warunki sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych. Sprzedawcy otrzymywali profilaktyczne materiały informacyjne.


Sprawdzono 22 placówki handlowe. Na szczęście nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów dotyczących obrotu alkoholem i wyrobami tytoniowymi.


Akcja spotkała się z akceptacją właścicieli sklepów i sprzedawców. Podobne przedsięwzięcia przeprowadzone zostaną na terenie miasta i gminy Mogilno w najbliższym czasie.


7955_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino