Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 roku. Imieniny: Marty i Małgorzaty.
PROJEKTY UE
System Ostrzegania
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Mieszkańców Mogilna denerwują samochody wystawione na sprzedaż

2012-01-27 12:40:58

Z powodu nieprecyzyjnych przepisów, handlujący samochodami zajmują publiczne miejsca parkingowe, stawiając tam auta przeznaczone na sprzedaż. Komplikuje to życie mieszkańców naszego miasta, którzy nie mają gdzie parkować.


Jak informuje komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss, handlujący pozostawiają pojazdy na publicznych parkingach, poczym ogłaszają oferty ich sprzedaży w Internecie i wywieszają cenę i numer kontaktowy w samochodzie. Oficjalnie komis nie istnieje, dzięki czemu sprzedawca nie ponosi opłat gruntowych lub za prowadzenie działalności gospodarczej.


- Przy obecnym stanie prawnym, władze miejskie nie mogą usuwać z parkingów aut wystawionych na sprzedaż. Parkingi publiczne są przeznaczone dla wszystkich pojazdów. Napis „sprzedam” umieszczony na pojeździe nie przesądza jeszcze o handlu. Straż miejska ma możliwość usunięcia auta z drogi, aby do tego doszło stan pojazdu musi wskazywać na jego nie użytkowanie. Z tego też powodu mieszkańcy naszego miasta są bezradni. Trudno przypuszczać, aby pojazd wystawiony na sprzedaż wyglądał na porzucony. Handlarze samochodami znając luki w prawie wykorzystują je w sposób bezwzględny stawiając samochody na parkingu przy ul. Hallera (sklep PSS), Placu Wolności, parkingach przy Biedronce i Polo – wyjaśnia Mirosław Kuss.


Straż Miejska w Mogilnie apeluje do osób zajmujących się handlem samochodami o nie zajmowanie miejsc parkingowych poprzez wystawianie swoich pojazdów przeznaczonych na sprzedaż ponieważ jest to niemoralne i odbywa się kosztem innych kierowców oraz kosztem mieszkańców naszej gminy.


6876_t.jpg 6877_t.jpg


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Mirosław Kuss
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino