Dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021 roku. Imieniny: Jana i Przybysława.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Mogilno znane jest z imprez sportowych, o ogólnopolskim zasięgu, organizowanych przez pasjonatów i hobbystów przy pomocy lokalnych instytucji. Najpopularniejsze z nich to bieg o memoriał Mariana Śmigielskiego oraz wyścig kolarski po ziemi mogileńskiej, a także Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej.


W organizację i popularyzację imprez sportowych angażują się stowarzyszenia i kluby sportowe.


Mogileńskie Towarzystwo Cyklistów – powstało w 2004 r. Prowadzi sekcje: kolarstwa szosowego, górskiego i turystyczną. Organizuje wyścigi kolarskie.

68_t.jpg 69_t.jpg

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sport i Rekreacja” - istnieje od 2005 r. Popularyzuje bieganie i rekreację ruchową jako formę czynnego wypoczynku. Organizuje biegi uliczne po ziemi mogileńskiej.


Klub Sportowy „Noteć” Gębice – to najstarsza tego typu formacja na terenie gminy Mogilno, powstała w 1922 r. przyjmując biało – czerwone barwy klubowe. Największe sukcesy to: Mistrzostwo Województwa Juniorów Młodszych w 1980 r. oraz awans do ligi okręgowej w 1990 r.


Klub Sportowy „Pogoń” - powstał w 1923 r. Przyjął niebiesko – białe barwy klubowe. Prowadzi sekcje: piłkarską, szachową, brydża sportowego i tenisa stołowego. Sukcesy, jakie klub osiągnął to: obecność w III lidze w latach 1958 – 1964, tytuł Króla Strzelców II ligi dla Zbigniewa Witkowskiego, IV miejsce w mistrzostwach Polski jedenastolatków w 2005 r.


Mogileński Klub Sportowy „Sokół” Mogilno – powstał w 1989 r. Przyjął żółto – czarne barwy klubowe. Nazwa nawiązuje do bogatej tradycji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, które działało na ziemi mogileńskiej od 1895 r. Klub prowadzi sekcję piłki siatkowej kobiet, od 1995 r. bierze udział w rozgrywkach w II lidze. Sukcesy to: medale mistrzostw województwa młodziczek, kadetek i juniorek oraz siódme miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w 2005 r.


58_t.jpg


Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS Bielice” - powstał w 2006 r. przy Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Sukcesy to ósme miejsce w lidze w debiutanckim sezonie oraz uczestnictwo w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Remes Cup.


Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino