Dzisiaj jest środa, 27 stycznia 2021 roku. Imieniny: Jana i Przybysława.
Unia Europejska
Szczepienia-COVID-19
KWIECISZEWO BOISKO
SPIS ROLNY 2020
Światłowód
Numer rachunku
Informacje
NFOŚiGW
WYBORY 2020
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

9787_t.jpg W lipcu 2011 roku Sejm RP zmienił ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nowe przepisy zobowiązują gminy do przejęcia obowiązku odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz do uzyskania wysokich wskaźników odzysku surowców wtórnych ze strumienia odpadów komunalnych. Ich spełnienie powoduje konieczność znacznej rozbudowy istniejącego systemu zbiórki i przerobu odpadów segregowanych, co przekłada się na wyższe stawki opłat za śmieci.


Mieszkańcy nie będą już płacić za wywóz odpadów firmie wywozowej, ale bezpośrednio gminie. Zgodnie z przepisami do kasy urzędu wpłynie tylko tyle pieniędzy, ile nowy system będzie kosztował, a mieszkańcy będą ponosili opłaty wyłącznie w takiej wysokości, by możliwe było pokrycie kosztów związanych z odpadami komunalnymi powstałymi w naszych domach. Gmina w drodze przetargu będzie musiała wybrać firmę, która odbierze od mieszkańców odpady segregowane i zmieszane oraz wywiezie w odpowiednie miejsce.


Nowym systemem odbierania odpadów komunalnych na terenie naszej gminy są objęte wyłącznie tereny zamieszkałe. Oznacza to, że zmiany nie będą dotyczyć przedsiębiorstw czy ogródków działkowych.Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino