Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jesienne zarybianie akwenów PZW

2014-11-14 14:00:04

5 listopada członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego podjęli akcję zarybiania Jeziora Mogileńskiego. Narybek został pozyskany z okręgu PZW w Bydgoszczy (karp kroczek 350 kg, lin kroczek 50 kg, szczupak narybek jesienny 50 kg), z. koła PZW w Mogilnie (szczupak narybek jesienny 55,5 kg) oraz dofinansowany z budżetu Gminy Mogilno (szczupak narybek jesienny 44,5 kg).


Narybek pochodził z ośrodka w Otorowie oraz z Gospodarstwa Rybackiego w Iławie – Ośrodek Mokre. Zarybienie nadzorowali: Damian Wysocki – specjalista ichtiolog, Jakub Czarniecki ze straży rybackiej, Szymon Grzegorzewicz (RZGW Poznań) oraz mogileńscy działacze: Tadeusz Nowakowski, Grzegorz Ciężki i Przemysław Stranz.


Wcześniej, 9 października zarybiono Jezioro Przedwieśnia w Gołąbkach rybami z Otorowa w ilościach: karp kroczek 50kg, lin kroczek 80kg, karaś pospolity 70kg.


PZW w Mogilnie apeluje do wędkarzy o przestrzeganie wymiarów ochronnych ryb, i jednocześnie zapewnia intensyfikację działań Straży Rybackiej w okresie po zarybieniu aż do zakończenia sezonu. Ponadto, w związku z zarybieniem szczupakiem zostaje przesunięty termin zawodów spinningowych na przełom listopada i grudnia.


14764_t.jpg 14765_t.jpg

14766_t.jpg 14767_t.jpgźródło: nadesłano
nadesłał(a): PZW w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino