Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 roku. Imieniny: Eufemii i Klaudii.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW w Mogilnie

2014-02-19 11:34:08

W niedzielę, 9 lutego w Sali Mogileńskiego Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 106 w Mogilnie za 2013 rok.W zebraniu oprócz członków koła uczestniczyli także zaproszeni goście, m.in. Prezes Okręgu PZW w Bydgoszczy Leszek Orzechowski, burmistrz Leszek Duszyński, wicestarosta Tadeusz Szymański, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie Karol Olejnik oraz komendant straży miejskiej Mirosław Kuss.

Jednym z ważniejszych punktów zebrania było wręczenie mogileńskiemu Kołu szczególnego wyróżnienia tj. odznaki „Za zasługi dla PZW” przyznanej w uznaniu zasług wniesionych w upowszechnianie i rozwój wędkarstwa oraz ochronę środowiska naturalnego. Odznaczenie wręczył obecny na zebraniu Prezes Okręgu PZW w Bydgoszczy.

W dalszej części zebrania bez zastrzeżeń przyjęto sprawozdania zarządu, społecznej straży rybackiej, rzecznika dyscyplinarnego, sądu koleżeńskiego oraz komisji rewizyjnej, która wysoko oceniła pracę obecnych władz koła. Jednogłośnie przyjęto także budżet koła oraz plan działania na 2014 rok.

W dyskusji tematem wiodącym była ochrona ryb drapieżnych gatunku sandacz i szczupak. Na podstawie podjętej uchwały Koło zwróci się do Zarządu Okręgu o ustalenie górnego wymiaru ryb zabieranych z łowiska i tak dla sandacza i szczupaka będzie to do75cm dla karpia górny wymiar do 80cm. Zaproponowano również tygodniowy limit połowu od poniedziałku do niedzieli w ilości 8szt łącznie gatunków szczupak i sandacz oczywiście z zachowaniem limitów dobowych obecnie obowiązujących. Zmiany te jeśli uzyskają aprobatę OPZW zostaną wprowadzone w 2015 r. – mówi Prezes PZW w Mogilnie Przemysław Stranz

Na spotkaniu przekazano także informację o poszerzeniu łowiska mogileńskiego o jezioro Przedwieśnia. Mogileńskie Koło przez najbliższe 10 lat będzie bezpośrednim opiekunem tego atrakcyjnego łowiska i będzie można na nim wędkować w ramach tej samej składki na ochronę i zagospodarowanie wód.

Łowisko Mogilno obejmuje obecnie wody jezior Mogileńskiego, Przedwieśnia, Żabienka i rzeki Panny od Mogilna do jej ujścia do Noteci Zachodniej ( Kwieciszewicy), należy jednak pamiętać o zakazie połowu ryb w 50 m strefie w okolicach jazów piętrzących wodę na rzece Pannie w Goryszewie.


12531_t.jpg 12532_t.jpg

12533_t.jpg 12534_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): PZW w Mogilnie
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino