Monitor Polski
WKU Inowrocław

Raszkowski / Lipieński najlepsi w Grand Prix Fala 2009

2009-08-20 12:00:14

Łukasz Raszkowski i Sławomir Lipieński wygrali turniej finałowy Grand Prix Fala 2009 w siatkówce plażowej, który rozegrany został w minioną niedzielę w Wiecanowie. Siatkarze ze Strzelna pokonali w finale parę Błażej Borucki / Marcin Duszyński.

W decydujących o tegorocznym zwycięstwie w cyklu zawodach, udział wzięło sześć najlepszych par wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych. Rywalizacja była bardzo zacięta i nieprzewidywalna, bowiem rozstawieni z numerem 1 Bartłomiej Rusiecki / Mikołaj Zebel uplasowali się dopiero na piątej pozycji.

6. Bohdan Jędrzejewski / Michał Ryczkowski

Zwycięzcy wywalczyli puchary ufundowane przez Burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego, druga para zdobyła Puchar Prezesa LKSS "Sokół" Andrzeja Wojciechowskiego, a trzeci duet Puchar Tygodnika "Pałuki".

Dzień przed rozgrywkami finałowymi GP Fala 2009 w Wiecanowie rozegrano turniej oldbojów. Zwyciężył duet Paweł Stysiał (zastąpił w trakcie zawodów kontuzjowanego Macieja Stysiała) i Sławomir Lipieński przed parą Wojciech Nurczyński / Michał Nowak i siatkarzami z Mogilna - Tadeuszem i Piotrem Malczewskimi.

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Andrzej Wojciechowski