Monitor Polski
WKU Inowrocław

Duety rodzinne rywalizowały na plaży w Wiecanowie

2009-08-10 09:44:44

Aż 12 duetów siatkarzy, siatkarek i par mieszanych wzięło udział w Turnieju Rodzinnym o Puchar Burmistrza Mogilna w ramach Grand Prix Fala 2009, który rozegrany został wczoraj na plaży w Wiecanowie. Zwyciężyli ojciec i syn - Maciej i Paweł Stysiałowie.

W finale turnieju, rozgrywanego systemem brazylijskim, Stysiałowie pokonali 21:12 braci Macieja i Dariusza Reszelewskich. W spotkaniu o III miejsce Bartłomiej Rusiecki i Mikołaj Zebel (kuzyni) wygrali 21:9 z rodzeństwem - Mariką Kingą i Patrykiem Szambelan.

W zawodach, które sędziowali Tadeusz i Piotr Malczewscy, wzięli udział sami organizatorzy. Para rodziny Malczewskich okazała się jednak gościnna dla innych uczestników imprezy i przegrywając dwa pojedynki, uplasowała się na 9. miejscu.

Na plaży w Wiecanowie nie zabrakło również byłych i obecnych siatkarek mogileńskiego Sokoła. Na 7. miejscu turniej ukończyły siostry - Monika Jamrych i Joanna Pawłowska, na 5. pozycji uplasowała się Kinga Jędrzejewska w parze z tatą - Bohdanem, a na 4. miejscu znalazła się wspomniana już Marika Kinga Szambelan z bratem Patrykiem.

Jacek Brożek / Maciej Brożek

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, najlepsze pary również dyplomy, a wszyscy uczestnicy Turnieju Rodzinnego tradycyjnie już mogli skosztować tortu, ufundowanego przez organizatorów.

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Andrzej Wojciechowski