Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Akcja „Już pływam z NIVEA i WOPR 2009”

2009-03-31 14:28:35

Z początkiem marca pływalnia Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie, we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, rozpoczęła realizację akcji „Już pływam z NIVEA i WOPR”. Akcja potrwa do połowy czerwca. Jest częścią programu „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” promującego zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą, prowadzonego przez firmę NIVEA Polska i WOPR od 2002 roku.


Akcja „Już pływam z NIVEA i WOPR” ma na celu popularyzację nauki pływania oraz podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą wśród dzieci i ich opiekunów. W ramach akcji organizowane są kursy nauki pływania, którymi objęte są dzieci niemające możliwości uczestni-czenia w tego typu kursach. Dla szesnastoosobowych grup dzieci, głównie z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej, w tym również ze szkół podstawowych w Mogilnie, na pięćdziesię-ciu basenach w całej Polsce, organizowany jest cykl szesnastu zajęć, podczas których pod okiem instruktora WOPR maluchy uczą się pływać. Dowiadują się także, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i poznają podstawowe znaki informacyjne pojawiające się na kąpieliskach. Baseny oraz instruktorzy pływania uczestniczący w akcji otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne, które wykorzystują podczas zajęć. Dzieci – uczestnicy kursu dostają komplet materiałów edukacyjnych (kolorowanki i książeczki z naklejkami), których boha-terką jest foczka oprowadzająca dzieci po świecie bezpiecznych wakacji nad wodą.


Potrafię już pływać!


Na zakończenie akcji, w połowie czerwca każdy uczestnik, który samodzielnie przepłynie 25m dowolnym stylem dostanie plakietkę „Już pływam z NIVEA i WOPR” oraz nagrodę - maskotkę akcji Już Pływam z NIVEA i WOPR, czyli błękitną foczkę.


Mniej utonięć wśród dzieci


Każdego lata w Polsce z powodu utonięć ginie kilkadziesięcioro dzieci. Brak umiejętności pływa-nia oraz nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Nauka pływania i rozsądnego zachowania się w wodzie i na kąpieliskach wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć, dlatego NIVEA i WOPR sukcesywnie zwięk-szają liczbę dzieci objętych akcją Już Pływam z NIVEA i WOPR, w tym roku organizując zajęcia także po raz pierwszy w Mogilnie.


Do zobaczenia na plaży...


W sezonie letnim Program Bezpiecznie z NIVEA i WOPR zaprasza na plaże nad Bałtykiem. Podczas nadchodzącego lata „Letnia Szkoła NIVEA” będzie uczyć pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie, a także organizować gry i zabawy dla wszystkich dzieci i ich rodziców w ośmiu nadmor-skich miejscowościach: w Niechorzu (2-5.07), Świnoujściu (9-12.07),Ustroniu Morskim (16-19.07), Darłówku Zachodnim (23-26.07), Krynicy Morskiej(30.07-2.08), Władysławowie (6-9.08), Ustce (13-16.08) oraz w Jarosławcu (20-23.08). Zajęcia prowadzone będą na plażach przez wykwalifi-kowaną kadrę instruktorów i ratowników WOPR oraz doświadczonych animatorów. Zajęciom to-warzyszyć będą konkursy i zabawy sprawnościowe z licznymi nagrodami.

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino