Monitor Polski
WKU Inowrocław

UKS Orka ma czym się pochwalić

2017-01-30 11:24:38

Troje licencjonowanych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA Mogilno reprezentowało naszą gminę w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyły się w Rypinie.

Organizatorami zawodów, w czasie których obwiązywały przepisy PZP i FINA, byli Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki oraz burmistrz Rypina. Do startu w Mistrzostwach zgłosiło się 268 zawodników z 20 klubów z całego województwa kujawsko - pomorskiego. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, na 14 dystansach, we wszystkich stylach pływackich.

Zawodnikom UKS ORKA Mogilno nie udało się zdobyć medali, ale pokonali własne słabości i dzięki ciężkiej pracy bili swoje rekordy życiowe, a także zmierzyli się pierwszy raz z dłuższymi dystansami 100m i 400m. Jako pierwsza, w pierwszym bloku mistrzostw, wystartowała Weronika Michalska, która na dystansie 100 metrów grzbietem zajęła 7. miejsce z czasem 1:33.32. W tej samej konkurencji wystartował Wojciech Nowak, który z wynikiem 1:16.37 uplasował się na 9. pozycji. Po raz pierwszy 100 metrów stylem motylkowym popłynął Hubert Laskowski, który z wynikiem 1:27.18 zajął 5. miejsce w kategorii wiekowej 16 lat i starsi. Następnie zawodnicy rywalizowali w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym. Weronika Michalska z czasem 36:85 zajęła wysokie 5. miejsce mierząc się z 26 zawodniczkami. Hubert Laskowski z czasem 28.87 uplasował się na 16. pozycji w kategorii 16 lat i starsi. Jako ostatni w bloku pierwszym wystartował Wojciech Nowak, który z dystansem 400 metrów stylem dowolnym zmierzył się po raz pierwszy, osiągając wynik 5:26.23, zajmując 4. lokatę w kategorii wiekowej 14-15 lat. W drugim bloku zawodów po raz kolejny, jako pierwsza wystartowała Weronika Michalska rywalizując w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym, osiągając rezultat 42:44 i zajęła 8. miejsce w kategorii 10-11 lat. Wojciech Nowak rywalizując w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, z czasem 2:50.74, uplasował się na 7. pozycji w kategorii 14-15 lat. W jednej z ostatnich konkrecji 100 metrów stylem dowolnym popłynęło trzech reprezentantów UKS ORKA Mogilna. Weronika Michalska rywalizując z 27 zawodniczkami pokonała 20 z nich i zajęła 7. miejsce z wynikiem 1:23.94. Wojciech Nowak z wynikiem 1:07 uplasował się w 2. dziesiątce stawki, podobnie, jak Hubert Laskowski, który osiągnął wynik 1:07.58. Dużą niespodziankę zrobiła Weronika Michalska, która w klasyfikacji punktowej kobiet i klasyfikacji najlepszych wyników według punktów zajęła 9. miejsce, co oznacza, że znalazła się w gronie 10 najlepszych zawodniczek mistrzostw.

Zawodnicy: Weronika Michalska, rocznik 2006, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie; Wojciech Nowak, rocznik 2002, uczeń Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie; Hubert Laskowski, rocznik 2000, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Mogilnie.

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja