Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 roku. Imieniny: Danuty i Juliany.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jubileuszowy XV Ogólnopolski Bieg o Memoriał Mariana Śmigielskiego

2008-09-12 08:36:35

W niedzielę 14 września ze stadionu miejskiego w Mogilnie wystartują biegacze uczestniczący w XV Ogólnopolskim Biegu o Memoriał Mariana Śmigielskiego organizowanym w ramach Grand Prix O Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sport i Rekreacja” w Mogilnie, a współorganizatorem m.in. Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński.


Bieg ten, w którego tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się udziału ponad 200 sportowców, organizowany jest, aby uczcić pamięć Mariana Śmigielskiego, wieloletniego dyrektora mogileńskiego oddziału Banku Gdańskiego, który był jednym z prekursorów w Mogilnie biegania długodystansowego. Po jego nagłej śmierci mogileńscy biegacze oraz przyjaciele pana Mariana postanowili organizować biegi poświęcone jego pamięci.


- Nieoczekiwanie nasza lokalna impreza urosła do rangi ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. W ostatnich latach bieg ten regularnie wygrywają Kenijczycy – mówi Grzegorz Wojciechowski, prezes SKF „Sport i Rekreacja”. A uczestnicy, m.in. 75-letni Henryk Pade z Mogilna, potwierdzają zasadę, że biegać każdy może, niezależnie nawet od wieku.


827_t.jpg 828_t.jpg

829_t.jpg

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino