Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 roku. Imieniny: Ireny i Kleopatry.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dzień Dziecka z OSRiR-em

2015-06-03 10:14:33

Z okazji Dnia Dziecka dla maluchów w wieku przedszkolnym, na Stadionie Miejskim im. Michała Olszewskiego w Mogilnie odbył się festyn zorganizowany przez miejscowy Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji. Współorganizatorami imprezy były mogileńskie służby.


Otwarcia dokonali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaprezentowali działa z użyciem sprzętu służbowego. Dzieciaki mogły zobaczyć mundurowych w akcji, której scenariusz zakładał ugaszenie symulowanego pożaru pojazdu oraz uwolnienie poszkodowanego w wypadku z drugiego auta. W działaniach uczestniczył również zespół Pogotowia Ratunkowego z SP ZOZ, który udzielił rannemu pierwszej pomocy.


Dzieci obejrzały również pokaz musztry paradnej i wojskowej w mistrzowskim wykonaniu licealistek z Zespołu Szkół w Bielicach. W zorganizowanie działań włączyli się policjanci z Powiatowej Komendy Policji, którzy zaprezentowali motocykle i radiowóz, a także swoje psy tropiące. Strażnicy miejscy udostępnili natomiast samochód służbowy, który używają w codziennej pracy, a ratownicy wodni uczyli zasad pierwszej pomocy oraz jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.


Maluchy mogły obejrzeć profesjonalne sprzęty wszystkich biorących udział w pokazach służb i grup ratowniczych oraz spróbować jak działa wąż strażacki, czy też syreny w wozach jednostek ratowniczych. Nie zabrakło zabawy na trampolinie i dmuchanym placu zabaw ze zjeżdżalnią. Uczestnicy festynu wzięli udział z zawodach sportowych na torze przeszkód, grali w unihokeja i mini piłkę nożną oraz mogli przejechać się bryczką. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz paralotni przygotowany przez Mariusza Liska oraz Daniela Nurskiego. W trakcie festynu dzieci otrzymały napoje i słodkie przekąski.


17289_t.jpg 17290_t.jpg

17291_t.jpg 17292_t.jpg

17293_t.jpg 17294_t.jpg

17295_t.jpg 17296_t.jpg

17297_t.jpg 17298_t.jpg
źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino