Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Imieniny: Piotra i Ziemowita.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Szansa na Trasę Zdrowia w Mogilnie

2015-04-03 13:14:20

Zakończono ocenianie wniosków konkursowych na realizację Programu PZU Trasy Zdrowia edycja 2015. Z grupy 134 zarejestrowanych gmin Komisja Konkursowa wybrała 35 lokalizacji, które przeszły do kolejnego etapu. Wśród wybranych znalazła się także gmina Mogilno.


Zgłoszenia konkursowe przyjmowane były do 16 marca 2015 r. za pośrednictwem strony internetowej http://www.pzutrasyzdrowia.pl. Komisja Konkursowa, zgodnie z regulaminem, podczas oceny złożonych wniosków brała pod uwagę głównie takie kryteria jak: lokalizacja trasy, różnorodność planowanych form aktywności na trasie, promocja trasy, innowacyjne podejście do aktywności fizycznej oraz konkretne uzasadnienie potrzeby realizacji programu. Na tej podstawie wybrano 35 gmin, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu podczas, którego zostanie przeprowadzona seria warsztatów konsultacyjnych, tak by wstecznie powstało 30 tras.

PZU Trasa Zdrowia to mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem jest wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka, przystosowana do bezpiecznego uprawiania sportu na co dzień. Trasa umożliwia aktywność w dyscyplinach między innymi takich jak bieganie, nordic walking, spacery, czy narty biegowe.

PZU Trasy Zdrowia będą wykonane w określonym standardzie, wspólnym dla wszystkich lokalizacji. Modelowa trasa będzie miała kształt pętli, o długości od 2 do 3 km, wytyczonej na obszarze leśno-parkowym. Na trasie znajdą się: duża tablica startowa z regulaminem, mapą i numerami alarmowymi, 9 instalacji treningowych wraz z tablicami informacyjnymi, zawierającymi propozycje ćwiczeń dla dzieci, dorosłych i seniorów, duży kierunkowskaz wielofunkcyjny, dwa mniejsze kierunkowskazy.

Program skierowany jest do samorządów lokalnych w gminach do 50 tysięcy mieszkańców. Jego celem w edycji 2015 jest stworzenie na terenie Polski 30 Tras, które staną się przestrzenią do spotkań, rekreacji, uprawiania sportu czy edukacji prozdrowotnej, a w konsekwencji integracji środowiska lokalnego. Program obejmuje nie tylko wybudowanie Trasy, ale także przeprowadzenie warsztatów konsultacyjnych prowadzonych przez doświadczonych moderatorów, wypracowanie Planów Animacji PZU Trasy Zdrowia oraz przyznanie grantów na działania animacyjne.

W konkursie gmina Mogilno zgłosiła dwie lokalizacje: pierwsza z nich to teren parku miejskiego w Mogilnie, druga teren lasu w Szerzawach. Ostateczna lokalizacja zostanie wybrana podczas warsztatów konsultacyjnych. Jest to cykl 2-3 roboczych spotkań osób zainteresowanych powstaniem PZU Trasy Zdrowia. Spotkania te będą moderowane przez przedstawiciela Operatora Krajowego Programu. Ich celem jest wypracowanie takiego Planu Animacji PZU Trasy Zdrowia, by jak najlepiej odpowiadał on na potrzeby mieszkańców, uwzględniał ich pomysły na aktywność oraz odpowiadał warunkom środowiskowym i technicznym terenu wskazanego na tworzenie trasy.

O terminach i miejscu warsztatów konsultacyjnych będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.


źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino