Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 roku. Imieniny: Urbana i Dariusza.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Dzieci będą uczyły się pływać

2015-03-02 13:31:45

Już po raz piąty w mogileńskiej pływalni rozpocznie się realizacja projektu powszechnej nauki pływania pod nazwą „Umiem pływać”, z dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów - działanie „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”.


Z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki w 2015 r. skorzysta maksymalnie 195 uczniów klas I-III. Projekt będzie realizowany w tzw. rundzie wiosennej i jesiennej. W każdej z rund zajęcia odbywać się będą w cyklach 2 godzinnych podczas 10 zjazdów. W rundzie wiosennej tj. w terminie 9.03 - 12.06.2015 r. będzie się uczyć pływać 8 grup – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gębicach (2 grupy), Wylatowie (2 grupy), Strzelcach (1 grupa), Kwieciszewie (1 grupa), Wszedniu (1 grupa), Padniewie (1 grupa). Natomiast w rundzie jesiennej tj. od 7.09 -7.12.2015 r. będzie się uczyć 5 grup ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 w Mogilnie.


Formuła projektu przypomina montaż finansowy „Orlika” - koszty podzielone są pomiędzy Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski w Toruniu i Gminę Mogilno, przy czym wkład gminy dotyczy sfinansowania kosztów dojazdu uczestników.


W poprzednich edycjach w sumie wzięło udział 490 uczniów szkół podstawowych gminy Mogilno. W bieżącym roku nauka odbywa się w cyklu 20 godzinnym, podczas których instruktorzy realizują następujący program:

1. Lekcja organizacyjna. Zapoznanie z regulaminem i sprawdzenie stopnia oswojenia z wodą Wstępne oswajanie z wodą. Nauka bezpiecznego wejścia i wyjścia z wody, zanurzenie głowy w wodzie.

2. Ćwiczenia wypornościowe: ”meduza”, ”korek”, siadanie na dnie basenu.

3. Leżenie na piersiach z przyborem i bez przyboru. Przygotowanie do ćwiczeń oddechowych. Leżenie na grzbiecie z przyborem i bez przyboru.

4. Poślizg na piersiach. Odbicie z przyborem i bez przyboru od dna i ściany basenu.

5. Wślizg do wody z siadu, zeskoki do wody z przysiadu.

6. Kraulowe ruchy nóg w położeniu na piersiach w poślizgu. Praca nóg przy ścianie basenu.

7. Kraulowe ruchy nóg w położeniu na grzbiecie.

8. Sprawdzian opanowania umiejętności.

9. Ćwiczenia łączące kraulowe ruchy nóg z wydechem do wody.

10. Kraulowe ruchy ramion w położeniu na piersiach. Wślizg na głowę z siadu. Kraulowe ruchy ramion w położeniu na grzbiecie. Zeskok na nogi do głębokiej wody.

11. Łączenie i koordynacja pracy nóg i ramion w kraulu.

12. Doskonalenie pracy ramion i nóg w położeniu na plecach. Doskonalenie pracy ramion i nóg w położeniu na grzbiecie.

13. Oddechowe ćwiczenia-zabawy w wodzie- „poszukiwacze pereł”, nurkowanie w głąb i w dal.

14. Wślizg do wody na głowę. Instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

15. Doskonalenie poznanych umiejętności. Pływanie pełnym stylem odcinków o różnej długości. Egzamin końcowy (możliwość zdawania przez uczestników na kartę pływacką.

Z inicjatywy burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy przeprowadzono zapisy uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w programie.źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino