Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Ultimate Frisbee na parkietach mogileńskiej hali

2013-12-11 14:27:24

Po raz pierwszy w Mogilnie będzie można zobaczyć turniej frisbee. Poznańska drużyna Ultimate Frisbee Furious Goats we współpracy z Ośrodkiem Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie 14 i 15 grudnia organizuje halowy turniej Ultimate Frisbee – Goats Cup 2013.


Ultimate frisbee jest to gra zespołowa z użyciem plastikowego dysku, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz rugby. Dyscyplina ta jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, lecz jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących.


Podstawową zasadą ultimate jest brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami. Odmiana halowa Ultimate Frisbee różni się od wersji trawiastej wielkością boiska, ilością zawodników, zmianami zawodników, szybkim tempem gry, spowodowanym częstym zdobywaniem punktów, przez co rozgrywki są emocjonujące i widowiskowe.


Turniej przewidziany jest na 10 drużyn z całej Polski. Wystąpią na nim ekipy z Wrocławia, Krakowa, Bydgoszczy, Chełmna, Grudziądza oraz z Poznania.


W pierwszym dniu turnieju rozgrywane będą mecze fazy grupowej. Drugiego dnia będą ewentualne ostatnie mecze fazy grupowej oraz rozgrywki decydujące o ostatecznym miejscu w klasyfikacji turnieju – faza pucharowa. W niedzielę, ok. godziny 15.00 planuje się zakończenie turnieju meczem finałowym.


Turniej odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego oraz patronatem Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie.

Patronat medialny sprawują portal www.cmg24.pl oraz mogilno.in

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino