Monitor Polski
WKU Inowrocław

Sokół Mogilno ponownie w II lidze!

2010-04-28 13:52:02

Po dwóch sezonach przerwy, siatkarki Sokoła Mogilno ponownie zagrają w II lidze. W rozegranym w minioną sobotę rewanżowym spotkaniu barażowym, mogilnianki po raz drugi pokonały 9. zespół grupy czwartej II ligi - Maraton Krzeszowice.

W pierwszym meczu barażowym, rozegranym w Krzeszowicach, Maraton przegrał z Sokołem 0:3. Do pojedynku rewanżowego, sokolanki przystępowały więc w roli faworytek. Wygranie jednego seta gwarantowało im upragniony powrót do II ligi. Licznie zgromadzona w mogileńskiej hali publiczność oczekiwała spełnienia tego warunku już w pierwszej partii...

Gospodynie rozpoczęły ją dosyć nerwowo i pierwsze dwa punkty na swoim koncie odnotowały siatkarki Maratonu. W miarę upływu czasu zawodniczki z Mogilna zdobywały jednak przewagę na parkiecie, czego efektem było szybkie objęcie prowadzenia 7:3 i 13:9. Kluczowe w tej części meczu były trzy asy serwisowe Angeliki Bartkowiak, dzięki którym gospodynie odskoczyły na 7 punktów (16:9) i nie oddały prowadzenia już do końca seta. Zespół gości zdołał wybronić w tej partii aż trzy piłki setowe, ale sokolanki wygrały ostatecznie 25:19, co spowodowało wybuch radości w drużynie gospodyń oraz na trybunach.

Druga odsłona meczu przebiegała pod znakiem rozluźnienia drużyny Sokoła oraz podłamania zespołu z Krzeszowic. Gospodynie prowadziły od początku seta 7:4, 15:10 i 17:13, aby ostatecznie jednak przegrać 22:25. Wyrównanie stanu meczu na 1:1 wyraźnie podrażniło mogilnianki, które dwa kolejne sety zagrały już bardziej skoncentrowane, a wygrywając je 25:17 i 25:14, przypieczętowały drugim zwycięstwem nad zespołem Maratonu, trzeci w 20-letniej historii klubu awans do II ligi.

Sokół Mogilno - Maraton Krzeszowice 3:1 (25:19, 22:25, 25:17, 25:14)

Sokół Mogilno: Karolina Laskowska, Aneta Olsztyńska, Ilona Olsztyńska, Malwina Konkolewska, Joanna Petrowska, Dominika Żuchowska, Magdalena Pater (libero) oraz Angelika Bartkowiak, Marika Kinga Szambelan, Aleksandra Radzikowska, Magdalena Hajducka, Michalina Wojciechowska i Weronika Fojucik. Trener: Krzysztof Petrowski. II trener: Maciej Adamski.

źródło: inf. własna
nadesłał(a): Andrzej Wojciechowski