Dzisiaj jest wtorek, 23 października 2018 roku. Imieniny: Teodora i Seweryna.
PROJEKTY UE
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Bezpieczne ferie w Żabnie

2009-02-24 14:01:15

W Żabnie z inicjatywy miejscowego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Nasza Przyszłość” oraz Koła Gospodyń Wiejskich odbywają się zimowe ferie „Ja też potrafię udzielać pierwszej pomocy”.


W zajęciach, które odbywają się od poniedziałku do czwartku w świetlicy, uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Pod opieką Małgorzaty Małeckiej, szefowej KGW i Stowarzyszenia oraz mam: Marzeny Grzegorzewskiej, Marzanny Tody, Iwony Popielskiej, Żanety Krzyżan, Haliny Koperskiej, Agnieszki Mazurek uczą się jak bezpiecznie spędzać czas, a nawet udzielania pomocy poszkodowanym. – Ta wiedza i umiejętności są bardzo ważne. Mogą się przydać w codziennym życiu – mówi główna organizatorka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia M. Małecka.


Tak więc dzieci w Żabnie nie tylko miło, ale i pożytecznie spędzają zimowe ferie. Odwiedzili ich pracownicy KP PSP w Mogilnie, strażak Dariusz Jędro oraz ogniomistrz Mariusz Politowski. Pod okiem strażaków uczyły się udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym z wykorzystaniem manekina. Podczas wizyty policjantów – sierżanta sztabowego Jarosława Bucholca i młodszego aspiranta Mariusza Liska mówiono o zdrowym trybie życie, o tym jak zapobiegać agresji, walczyć z nałogami, a także jak bezpiecznie korzystać z komputera i internetu.


Zajęcia zakończą się w czwartek konkursem z wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na zwycięzców czekają nagrody.


Projekt finansowany jest z funduszy Gminy Mogilno.


1333_t.jpg 1334_t.jpg

1335_t.jpg 1337_t.jpg

1338_t.jpg 1339_t.jpg
źródło: inf. własna
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino