Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Widzę, słyszę, dotykam, czuję ...

2017-08-11 09:46:00

W Ośrodku Animus - Diagnoza Funkcjonalna oraz Terapia Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju w Strzelnie odbyły się kolejne warsztaty grupowe w ramach projektu „Widzę, słyszę, dotykam, czuję ...- wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodzeństwa”.


W trakcie warsztatów zarówno dzieci, jak i młodzież uczestniczyli w zajęciach z elementami terapii taktylno -dotykowej, terapii integracji sensorycznej, arteterapii, terapii z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherburn, treningu behawioralnego, treningu umiejętności społecznych. Były wspólne zabawy, odrobina magii w sali doświadczania świata, sztuki oraz rozmowy o emocjach.

Rodzice w tym czasie, w sali obok mieli możliwość odpocząć, skorzystać z posiłku przygotowanego przez wolontariuszy Niebieskiego Serducha, porozmawiać, powymieniać się doświadczeniami.

- Na tym kończy się część „warsztatowa” projektu. Przed nami kolejne działania. Jednak zaangażowanie uczestników, ich radość i chęć uczestniczenia w tego typu zajęciach, reakcje rodziców pokazują wielką potrzebę takich działań dla środowiska osób z autyzmem i ich otoczenia – mówi Grażyna Rosłaniec prezes stowarzyszenia.


Organizatorzy warsztatów grupowych widząc potrzebę ich kontynuacji chcieliby je podtrzymywać. Wszystkie instytucje, osoby chętne wesprzeć działalność oraz chętne do współpracy ze Stowarzyszeniem Niebieskie Serducho mogą kontaktować się z prezes Grażyną Rosłaniec tel 501148016 lub zastępcą prezesa Barbarą Narbut tel 601405446 lub mailowo poczta@niebieskieserducho.pl


Zadanie realizuje Stowarzyszenie Niebieskie Serducho w Mogilnie, a dofinansowuje Powiat Mogileński.


25248_t.jpg 25249_t.jpg

25250_t.jpg 25251_t.jpg

25252_t.jpg 25253_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino