Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 roku. Imieniny: Eufemii i Klaudii.
PROJEKTY UE
WYBORY 2019
System Ostrzegania
Mieszkanie Plus
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Trwają warsztaty dla osób z autyzmem i ich rodzeństwa

2017-07-19 10:02:52

W Ośrodku „Animus Diagnoza Funkcjonalna oraz Terapia Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju" w Strzelnie odbyły się pierwsze warsztaty grupowe dla dzieci z autyzmem i ich rodzeństwa w ramach projektu „Widzę, słyszę, dotykam, czuję - wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodzeństwa" realizowanego przez Stowarzyszenie „Niebieskie Serducho” w Mogilnie.


Projekt polega na przeprowadzeniu zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzeństwa przy wykorzystaniu elementów metod terapeutycznych tj. terapii taktylno - dotykowej, integracji sensorycznej, arteterapii, terapii z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherburn, treningu behawioralnego, treningu umiejętności społecznych w tym technik nawiązywania kontaktu, rozwijania poczucia własnych emocji i prawidłowego odczytywania cudzych emocji i intencji, empatii, technik radzenia ze stresem i sytuacjami trudnymi.


Celem zadania ma być zwiększenie umiejętności oraz poprawę funkcjonowania uczestników w sferze psychicznej, jak i fizycznej sprawności oraz wywrzeć pozytywny wpływ na funkcjonowanie dzieci i młodzieży z autyzmem i ich rodzeństwa, które często pozostaje w cieniu potrzeb ich niepełnosprawnego brata czy siostry.


– Zainteresowanie udziałem w projekcie na etapie rekrutacji przeszło nasze oczekiwania. Po realizacji dwóch paneli warsztatowych jesteśmy bardzo wzruszeni reakcjami naszych dzieci oraz widzimy wielką potrzebę tego typu działań, by wesprzeć osoby z autyzmem i ich najbliższych oraz rozpowszechniać wiedzę wśród społeczeństwa na temat specyfiki zaburzeń ze spektrum autyzmu – mówi prezes stowarzyszenia Grażyna Rosłaniec.


Warsztaty dofinansowano z budżetu Powiatu Mogileńskiego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Aleksandry Kołackiej.


25142_t.jpg 25143_t.jpg

25144_t.jpg 25145_t.jpg

25146_t.jpg 25147_t.jpg

25148_t.jpg 25149_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino