Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Jak zrozumieć autyzm?

2017-06-13 09:59:51

Członkowie Stowarzyszenia „Niebieskie Serducho”: Dominika Płotalska, Grażyna Rosłaniec, Wojciech Stoiński wzięli udział w konferencji „Moje życie z Zespołem Aspergera - szkoła, praca i partnerstwo” zorganizowanej w ramach Programu „Zrozumieć Autyzm” przez SPOA Gdańsk i Stowarzyszenie ASPI Bydgoszcz.


W trakcie dwudniowego spotkania w Kujawsko - Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyły się szkolenia na temat technik zapobiegania trudnym zachowaniom u osób ze spektrum autyzmu, roli asystenta nauczyciela ucznia z autyzmem w szkołach masowych. Konferencję prowadził dr Peter Schmidt - dorosły z autyzmem, który poprzez omówienie swego życia przedstawiał jakie problemy mają osoby z autyzmem w sferze postrzegania rzeczywistości, edukacji, relacji z rówieśnikami, relacji rodzinnych, związków partnerskich i problemów na rynku pracy.


- Cieszymy się, że poprzez udział w konferencji mogliśmy zdobyć informacje niezbędne dla nas jako rodziców w tematyce trudnych zachowań, przepisów prawa dotyczących edukacji osób ze spektrum autyzmu. Bardzo ważnym punktem konferencji było dla nas spotkanie i wysłuchanie dr Petera Schmidta i jego spojrzenia na świat oczami osoby z autyzmem. To doświadczenie pozwoliło nam zrozumieć pewne zachowania naszych dzieci i spojrzeć z nadzieją w ich przyszłość – mówi prezes stowarzyszenia Grażyna Rosłaniec.

24754_t.jpg

źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino