Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 roku. Imieniny: Alfreda i Izydora.
PROJEKTY UE
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną

2017-03-09 08:22:19

Stowarzyszenie Jarzębina w Strzelcach, sołectwo Strzelce oraz Rada Rodziców przy SP im. Ofiar Katynia w Strzelcach zapraszają do udziału w konkursie na „Najładniejszą tradycyjną palmę wielkanocną”. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, osób dorosłych oraz grup formalnych i nieformalnych.


Zadanie polega na wykonaniu palmy wielkanocnej o długości minimum 50 cm z wykorzystaniem tradycyjnych form zdobniczych i materiałów (np.: żywotnik, bukszpan, bazie, suszone kwiatki, kolorowa bibuła, wstążki itp.).

Prace zgłoszone na konkurs oceniane będą w następujących kategoriach: I- dzieci i młodzież szkolna (indywidualnie); II - dorośli (indywidualnie); III- grupy.


Zgłoszenia do 5 kwietnia b.r. przyjmują: Ewa Szarzyńska (Jarzębina), Lidia Lange (Rada Rodziców) oraz Mariusz Ostrowski (sołectwo Strzelce). Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, miejscowość i kategorię autora zgłaszanej pracy. Uczestnicy konkursu przynoszą zgłoszone wcześniej palmy na spotkanie pn.: POPOŁUDNIE Z PALMĄ WIELKANOCNĄ, które odbędzie się 9 kwietnia b.r.(Niedziela Palmowa) o godz. 13.30 w świetlicy wiejskiej w Strzelcach. Na spotkaniu tym odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie atrakcyjnych nagród.

Więcej informacji na temat konkursu udziela Ewa Szarzyńska - tel. 665844695.


- Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. W czasach, kiedy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności, kultywowanie pięknych, ludowych zwyczajów jest naszym obowiązkiem – mówi jeden z organizatorów Ewa Szarzyńska.


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino