Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 roku. Imieniny: Marcelego i Włodzimierza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
Cegiełki pomnik
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
Rajd Mogilno
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Pierwsza inicjatywa Stowarzyszenia „Niebieskie Serducho”

2016-12-13 09:06:26

W sali Mogileńskiego Domu Kultury w Mogilnie, z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi oraz Ich Rodzinom "Niebieskie Serducho" odbyły się Rodzinne Warsztaty Terapeutyczne „Bawmy się Razem”.


Uczestnikami byli członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście w tym radna Barbara Lech. W trakcie warsztatów terapeuci z firmy Magdaleny Budkiewicz przedstawili możliwości spędzania wolnego czasu dla członków rodziny, w którym jest dziecko z autyzmem. Zastosowano odpowiednie techniki terapeutyczne zawierające elementy treningu terapii behawioralnej, treningu umiejętności społecznych, elementy metody ruchu rozwijającego W. Sherbourne, elementy arteterapii, choreoterapii, tańca eurytmicznego i nauki zasad współzawodnictwa o charakterze sportowym poprzez przeprowadzenie konkursów dla dzieci (dzieci z autyzmem i ich rodzeństwa) dostosowanych do ich możliwości psycho- fizycznych.

W trakcie warsztatów nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci m.in. malowania twarzy, tańców i wróżb andrzejkowych.

Stowarzyszenie dla uczestników przygotowało certyfikaty, a dla dzieci dyplomy upominki i nagrody w konkursach.


Celem warsztatów było m.in. nabycie przez uczestników umiejętności wykorzystania technik form terapeutycznych w przestrzeni życia rodzinnego poprzez wspólną zabawę, poczucie więzi rodzinnej pomiędzy członkami rodziny, w której jest dziecko z autyzmem, zmniejszenie strachu członków rodziny (rodziców i „zdrowego” rodzeństwa) przed podjęciem aktywności z chorym dzieckiem/bratem/siostrą, nabycie umiejętności z zakresu metod odreagowywania stresu - nieodłącznego czynnika negatywnie oddziaływującego na każdego członka rodziny z dzieckiem autystycznym ze względu na specyfikę zachowań osoby z autyzmem.


- Warsztaty były niesamowite! Świat osób z autyzmem nie musi być monotonny, szary. Pokazaliśmy sobie nawzajem oraz innym, że potrafimy wspólnie działać, że jest w nas moc. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, gdy w rodzinie jest dziecko z autyzmem. Mam nadzieję, że poprzez tego typu przedsięwzięcia "Niebieskiego Serducha" rodzicom, dzieciom z autyzmem i ich rodzeństwu pokażemy, że nie są sami i wspólnie możemy zmieniać otaczający nas świat na lepszy i pozytywnie wpływać na stereotypowe postrzeganie autyzmu przez społeczeństwo – mówi prezes Grażyna Rosłaniec.


Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Mogilno.


22765_t.jpg 22770_t.jpg

22767_t.jpg 22768_t.jpg

22769_t.jpg 22766_t.jpg


źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino