Dzisiaj jest niedziela, 17 lutego 2019 roku. Imieniny: Donata i Łukasza.
PROJEKTY UE
PLATFORMA ZAKUPOWA
SESJA - TRANSMISJA
Imienne głosowania
____________________
AZBEST
Mieszkanie Plus
Zmiana rachunku
UWAGA ASF
Ocena powietrza
Szlak Piastowski
WAŻNE
Profilaktyka
Infostrada
ePUAP
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP: /6hqigm8491/skrytka
Informacje i usługi
NIEBIESKA LINIA
Żłobek w Mogilnie
Mamografia
HOTEL MOGILNO
iBUK
REWOLUCJA ŚMIECIOWA
Mogilno
Katalog biblioteka
Głuchoniemi
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
WKU Inowrocław

Wakacje z Henrykiem Sienkiewiczem

2016-09-05 09:08:04

"Wakacje z Henrykiem Sienkiewiczem" były tematem półkolonii realizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Nasza Przyszłość" w Żabnie dofinansowanych z budżetu Gminy Mogilno i Powiatu Mogileńskiego.


Zadanie rozpoczęło się wycieczką do Poznania do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, gdzie uczestnicy poznali sylwetkę pisarza. Zadania tego podjęła się pani Elżbieta Sarnowska emerytowana nauczycielka, a zarazem mogileńska radna, która w ciekawy sposób opowiedziała historię i wiele nieznanych wątków z życia Henryka Sienkiewicza.


W Poznaniu dzieci zwiedziły także Muzeum Miniatur i Palmiarnię. Kolejne dni półkolonii mijały na zajęciach w świetlicy wiejskiej w Żabnie.

Podsumowanie i zakończenie projektu odbyło się w miejscowym parku dworskim. Tu też rozstrzygnięto konkurs na portret Henryka Sienkiewicza.

I miejsce zajął Tomasz Warchał, II miejsce Wojciech Krzyżan, III miejsce Jan Krzyżan. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Wielką radość sprawiły dzieciom ognisko oraz zjeżdżalnia.


Koordynatorem projektu i kierownikiem wycieczki była prezes stowarzyszenia Małgorzata Małecka. W trakcie zadania dzieci pozostawały pod opieką pań: Elżbiety Sarnowskiej, Anety Tabaczki i Joanny Stankiewicz.


21751_t.jpg 21752_t.jpg

21754_t.jpg 21755_t.jpg

21756_t.jpg 21757_t.jpg

21753_t.jpg
źródło: nadesłano
nadesłał(a): Redakcja
Polityka cookies
Polecamy
Pogoń Mogilno
Kino